Australijczycy chcą domowych magazynów energii

magazyn energii

Około 75% mieszkańców Australii chciałoby, aby domowe systemy magazynowania stały się nową normą w ich kraju, jak wskazują wyniki ankiety przeprowadzonej przez Climate Council. Organizacja ta zajmuje się propagowaniem nowatorskich idei energetycznych i zrównoważonego rozwoju, mającego przeciwdziałać zmianom klimatycznym.

Wyniki ankiety pokazują także, że ponad połowa respondentów wierzy, że duże magazyny energii elektrycznej także będą w przyszłości codziennością.

Ci z ankietowanych, którzy są zainteresowani magazynami energii są także zwolennikami posiadania systemów fotowoltaicznych na dachu swojego domu. 68% z nich rozważa instalację systemu PV na dachu.

Australijczycy kochają dachowe systemy fotowoltaiczne. Dużo z nich wierzy, że domowe magazyny prądu będą w ciągu dekady tak popularne jak zmywarki – skomentowała Amanda McKenzie, szef Climate Council.

Rosnące ceny energii elektrycznej i brak federalnego planu wsparcia OZE sprawia, że wiele osób bierze sprawy we własne ręce. Robimy się coraz mądrzejsi, a zmieniający się system energetyczny to odzwierciedla – podsumowała McKenzie.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Siemens Gamesa spogląda na rosyjski rynek wiatrowy

Następny artykuł

Spalarnie odpadów generują zbyt duże ilości zanieczyszczeń

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , ,