turbina wiatrowa Siemens

Siemens Gamesa spogląda na rosyjski rynek wiatrowy

Firmy Siemens Gamesa oraz Enel prowadzą rozmowy z rosyjskim rządem na temat budowy w tym kraju fabryki produkującej turbiny wiatrowe. Rozmowom przygląda się Rosyjskie Stowarzyszenie Przemsłu i Energetyki Wiatrowej (RAWI).

RAWI informuje, że przedstawiciele tych dwóch przedsiębiorstw spotkali się z rosyjskim Ministrem Przemysłu i Handlu Wasylem Osmakowem. Spotkanie ma związek z tym, że obie firmy nawiązały współpracę z rosyjskimi deweloperami budującymi dwie farmy wiatrowe, których łączna moc wynosi 291 MW.

Zebranie miało na celu upewnienie się, że dostatecznie duży odsetek elementów wiatraków instalowanych w Rosji będzie produkowany na miejscu.

W Rosji buduje buduje się obecnie, po ostatniej czerwcowej aukcji OZE, nowe farmy wiatrowe o łącznej mocy 1,6 GW.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Wyspy Marshalla są 10 razy bardziej radioaktywne niż Czarnobyl

Podczas testowania gleby pod kątem radioaktywnego plutonu-239 i -240 naukowcy odkryli, że niektóre wyspy z archipelagu Marshalla miały poziom stężenia nie 10, a 1000 razy wyższy niż na Fukushimie (gdzie trzęsienie ziemi i tsunami doprowadziły do topnienia reaktorów jądrowych) i około 10 razy wyższy niż poziom w strefie wykluczenia w Czarnobylu. Skąd skażenie?