Australijski parlamentarzysta oskarża OZE o wzrost cen energii

Chińczycy będą budować farmy PV wokół Czarnobyla

Australia Południowa jest stanem, w którym ceny energii są jednymi z najwyższych na świecie. Według australijskiego parlamentarzysty Craiga Kelliego z Partii Liberalnej, za taki stan rzeczy odpowiedzialne są odnawialne źródła energii, które są rozwijane z pieniędzy podatników. Koszty rozwoju zielonej energii wg. Posła Partii Liberalnej to 3 miliardy dolarów rocznie, które pobierane są w formie podatków od mieszkańców stanu. Australia Południowa niewątpliwie jest obszarem, na którym energia wiatrowa stanowi główne źródło energii.

Craig Kelly stwierdził, że w wyniku rosnących cen energii w tym południowym stanie, wielu ludzi będzie oszczędzać w chłodniejszych miesiącach i rezygnować z uruchomienia zamontowanych w mieszkaniach grzejników elektrycznych. To z kolei może przyczynić się w skrajnych przypadkach do zgonów z powodu wychłodzenia.

Poseł twierdzi, że wykorzystanie OZE przyczyniło się do wzrostu cen detalicznych energii o 20%, a także o 140% liczbę gospodarstw zalegających z opłatami za energie elektryczną. Według parlamentarzysty, energia odnawialna jest przereklamowana i jej stosowanie nie przyczynia się do wielu korzyści.

Mimo tego Australijczycy chcą, by postawić na odnawialne źródła energii:

Większość Australijczyków chce, aby OZE było ich podstawowym źródłem energii

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Elon Musk porównuje samochód spalinowy do konia

Następny artykuł

Rowery elektryczne od Energi trafiły do turystów nad Bałtykiem

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,