Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

B-BOX – przydomowa pasieka dla każdego

B-BOX

B-BOX – przydomowa pasieka dla każdego

Jedna z włoskich pszczelarni stworzyła projekt niewielkiej pasieki dla pszczół, która może stanąć przy każdym domu. Według założeń twórców B-BOX ma przyczynić się do rozszerzenia populacji tych pożytecznych owadów.

BANER MOBILEB1
Reklama

B-BOX – pasieka dla pszczół nowego typu

Aby zwiększyć populację pszczół na całym świecie, pracownicy jednej z włoskich pszczelarni stworzyli projekt niewielkiej pasieki, która może stanąć przy każdym domu. B-BOX, bo tak nazwano wynalazek, zdaniem jego twórców, ma zachęcać ludzi do trzymania owadów w przydomowych ogródkach, a także udowodnić, że pszczoły nie są agresywne.

B-BOX został zaprojektowany tak, by jego zwykłą obsługą mógł się zająć każdy, nawet największy pszczeli laik. Ponadto, do korzystania z urządzenia, np. przy wyciąganiu plastrów miodu, nie jest potrzebny odpowiedni strój pszczelarski, ani żadne specjalistyczne narzędzia. Jak wiemy, pszczoły to pożytyczne stworzenia ważne dla wielu ekosystemów na całym świecie.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Ile zawdzięczamy pszczołom?

Pszczoły odpowiadają za zapylanie większości roślin – ich pracy zawdzięczamy produkcję 1/3 żywności na całym świecie, a w Europie ponad 78% wszystkich roślin jest owadopylnych. Obecnie ze względu na zmiany klimatyczne, ale także przez używane w rolnictwie silne środki ochrony roślin obserwujemy masowe wymieranie tych owadów. Każdej zimy tylko na terenie Polski ginie około 30% pszczelich rodzin.

Autorzy projektu zwracają uwagę, że rozwiązanie jest niezwykle korzystne – zarówno zwiększamy populacje tych pożytecznych owadów, jak i możemy pozyskiwać miód w łatwy i bezpieczny sposób.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Według zapowiedzi producentów, pierwsze pasieki mają trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Źródło: beeing.it/en, zdj. główne – Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.