Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Bill Gates napisał książkę jak zapobiec katastrofie klimatycznej

Bill Gates napisał książkę jak zapobiec katastrofie klimatycznej

Wielkie imperium miliardera już od jakiegoś czasu walczy o neutralność klimatyczną w ramach projektu „Playing for the Planet”. Teraz on sam napisał książkę, która ma zaproponować rozwiązania pozwalające walczyć ze zmianami klimatycznymi.

BANER MOBILEB1
Reklama

Głos miliardera w globalnej dyskusji o klimacie

Bill Gates 2018

Książka Billa Gatesa będzie nosić tytuł „How to Avoid a Climate Disaster: The Solutions We Have and Breakthroughs We Need” (polski tytuł: Jak uniknąć katastrofy klimatycznej: dostępne narzędzia i przełomowe rozwiązania, których potrzebujemy). Miliarder ma przedstawić konkretne działania, które można podjąć, aby uniknąć katastrofy klimatycznej. Skupiać ma się na tym, jak zrealizować cele, które stawia przed sobą świat, aby zniwelować skutki uboczne związane z działalnością człowieka: zanieczyszczeniem powietrza i środowiska, nadmierną ilością odpadów, globalnym ociepleniem czy redukcją emisji CO2. Gates w ten sposób postanowił zabrać głos w trwającej globalnej dyskusji, jak uratować planetę przed zagładą z naszych rąk.

Potrzebujemy konkretnych rozwiązań 

Premiera jest zaplanowana na 16 lutego 2021 roku i w tym samym dniu ukaże się w naszym kraju. Polskim wydawcą książki będzie Wydawnictwo Agora, a tłumaczem znany i ceniony Michał Rogalski.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama
Bill Gates www

Sam autor na blogu tak mówi o tym, skąd wziął się pomysł „How to Avoid…” , co znajdzie się w środku i dlaczego powstała.

W książce dzielę się tym, czego nauczyłem się od ekspertów w ciągu ostatnich dziesięciu lat, gdy zgłębiałem temat zmiany klimatu i gdy inwestowałem w innowacje, których potrzebujemy, by ten problem rozwiązać. Mam nadzieję, że zdołam wytłumaczyć to zjawisko od strony naukowej w jasny i ciekawy sposób. Proponuję też plan tego, co powinniśmy zrobić w ciągu kolejnej dekady i później, by stworzyć narzędzia, które pomogą nam wyeliminować emisję gazów cieplarnianych i jednocześnie skalować potężne rozwiązania, które już są dostępne. Podpowiadam też konkretne kroki, które mogą podjąć rządy, firmy i my – indywidualnie- pisze Gates.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Książka powstawała z pomocą ekspertów z dziedziny fizyki, chemii, biologii, inżynierii, nauk politycznych i finansów, którzy przekazali Gatesowi niezbędną wiedzę. Gromadził ją przez 10 lat zgłębiając temat zmiany klimatu i inwestując w innowacje, które pomogą w działaniu. Na tej bazie skonstruował przedstawione w książce rozwiązania.

Źródło: wyborcza.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.