BMW “wymieni” samochód na nowy, bardziej ekologiczny

Jedną z przyczyn niskiej popularności samochodów elektrycznych w Polsce jest ich cena. Nie da się ukryć, że Polacy wciąż nie zarabiają tak dużo, jak ich zachodni sąsiedzi, dlatego też nie są w stanie przeznaczyć na zakup nowego pojazdu tylu pieniędzy, co przeciętny Francuz czy Niemiec. Producenci na szczęście dostrzegli już ten problem i starają się mu przeciwdziałać, oferując dopłaty i zachęcając przy tym do zmiany samochodu. Jedną z firm, która stosuje taką właśnie strategię, jest niemieckie BMW, które dopłaci chętnym nawet do 17 tysięcy złotych.

Warto zaznaczyć, że tym programem zostały objęte także samochody z silnikami spalinowymi, jednak tylko te, które spełniają normę Euro 6. Poza nimi, dofinansowane zostały samochody hybrydowe oraz elektryczne, jak np. BMW i3.

Warunek jest prosty – przy zakupie nowego pojazdu wystarczy zostawić dealerowi BMW swój stary samochód, który spełnia normę niższą niż Euro 5. Chętni muszą się jednak spieszyć, bowiem czas na skorzystanie z tej oferty upływa z końcem roku.

Taki sam program uruchomiła również marka MINI, należąca do BMW. Jednak w jej przypadku dopłaty nie przekraczają kwoty 8 tysięcy złotych.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Meble z odpadów hitem w Wielkiej Brytanii

Następny artykuł

Nowy punkt ładowania samochodów elektrycznych w Katowicach

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , ,