Brytyjska spółka oferuje darmowe magazyny energii elektrycznej

Firmy Thrive Renewables oraz Aura Power uruchamiają wspólne przedsięwzięcie, w ramach którego brytyjskie firmy będą mieć dostęp do wykorzystania magazynów energii bez dodatkowych kosztów. Ma to umożliwić zmniejszenie rachunków za energię elektryczną.

Spółka planuje instalować magazyny energii u średnich i dużych przedsiębiorców. Instalacja i korzystanie z magazynu jest darmowe, a firma chce zarabiać dopiero na zyskach z sprzedaży energii elektrycznej.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Klienci z średniej wielkości magazynami o mocy do 2 MW będą w stanie zaoszczędzić do ponad miliona funtów przez okres 15 lat, na które podpisywana jest umowa”, informuje spółka.

Potencjalnymi klientami są firmy, które na elektryczność wydają 50 tysięcy funtów miesięcznie lub więcej.

Oferujemy bardzo proste rozwiązanie biznesowe. My ponosimy całe ryzyko związane z inwestycją oraz koszty budowy, zarządzania i działania instalacji”, mówi Matthew Clayton, dyrektor Thrive Renewables.

Prowadzimy już zaawansowane rozmowy z kilkoma klientami na dostawy tego rodzaju systemów – dużą mleczarnią, fabryką spożywczą oraz producentem kafelek”, dodaje Simol Coulson, dyrektor Aura Power.