Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Carbon Footprint Summit 2020 – weź się przyłącz!

Carbon Footprint Summit 2020 – weź się przyłącz!

10 października w jednej przestrzeni połączą się światy nauki, technologii, aktywizmu społecznego i biznesu. A wszystko za sprawą wydarzenia Carbon Footprint Summit 2020. Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób decyzje konsumenckie wpływają na biznes, by stawał się bardziej odpowiedzialny i zrównoważony oraz jak zmiany klimatu rzutują na postawy społeczne – dołącz do nas!

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Nauka, biznes i aktywizm społeczny

W konferencji wezmą udział prelegenci z Polski i ze świata. Wśród zaproszonych gości są naukowcy (m.in. dr inż. Dorota Pierri z Katedry Hydrogeologii i Geologii Inżynieryjnej AGH, dr Aleksandra Kardaś – fizyczka atmosfery i redaktorka „Nauki o Klimacie, dr Leyla Acaroglu – projektantka i założycielka agencji projektowych Disrupt Design i Eco Innovators), przedstawiciele biznesu (Dawid Zieliński z Columbus Energy, Mark van der Werf z firmy inżynieryjno-konsultingowej Witteveen+Bos), przedstawiciele miast (Gilles Perole, wiceburmistrz miasta Mouans-Sartoux) i aktywiści (Zuzanna Borowska ze Stowarzyszenia Młodzi dla Klimatu, Haaziq Kazi – założyciel fundacji Ervis). Dzięki nim mamy szansę lepiej zrozumieć problem zmian klimatycznych i wspólnie budować świadomość ekologiczną.

Różnorodny program

Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej, zgodnie z aktualnie panującymi standardami. Część prelegentów wystąpi online. Całość została podzielona na dwie części. Przestrzeń Partnerska Fair Job Fairs to strefa ogólnodostępna – wystarczy się zarejestrować. Tu będzie okazja do spotkania z przedstawicielami firm, dla których ochrona środowiska jest ważna, uczestnictwa w warsztatach oraz panelach dyskusyjnych na temat śladu węglowego, idei smart city, zrównoważonego biznesu czy wykorzystania OZE w krajach skandynawskich. Aby uczestniczyć w międzynarodowej konferencji w formule TED z sesją pytań należy zakupić bilet.

Platforma wymiany doświadczeń

W 2020 świat się zatrzymał, lecz kryzys klimatyczny stale się pogłębia, dlatego musimy działać tu i teraz z myślą o przyszłych pokoleniach. Jako uczestnik konferencji weźmiesz udział w 4 panelach dyskusyjnych. Będą one skupione wokół tematów wpływu zmian klimatycznych na postawy społeczne i strategie biznesowe; nieszablonowych działań wspierających zrównoważony rozwój społeczny i biznesowy w kryzysie klimatycznym, technologii zmniejszających ślad węglowy oraz perspektyw na przyszłość.

Zostaw po sobie dobry ślad

Biorąc udział w Carbon Footprint Summit masz okazję zostawić po sobie tylko dobry ślad! Fundacja Carbon Footprint, organizator wydarzenia deklaruje, że zadba o neutralizację śladu węglowego oraz zminimalizuje również ślad węglowy spowodowany transportem uczestników na miejsce! Jak to działa? Wystarczy, że zgłosisz w jaki sposób dotrzesz na konferencję i ile kilometrów pokonasz. Dzięki Carbon Footprint Calculator zostanie obliczony wyemitowany ślad węglowy, by móc go zredukować do zera. Organizatorzy zapowiadają, że zasadzą drzewa, by zneutralizować emisję dwutlenku węgla. Razem możemy realnie zmieniać świat na lepszy. 

Świat OZE jest partnerem medialnym wydarzenia. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie konferencji. 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.