Carbon Footprint Summit – dołącz już dziś!

Carbon Footprint Summit – dołącz już dziś!

Jak ograniczać swój ślad węglowy w życiu i w pracy? W jaki sposób nasze decyzje konsumenckie wywierają wpływ na biznes, by stawał się bardziej odpowiedzialny i zrównoważony? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznamy podczas konferencji Carbon Footprint Summit 2020. Wydarzenie odbędzie się 10 października w Hali Kärcher Cracovia w Krakowie. ŚwiatOZE.pl jest partnerem medialnym wydarzenia.

Wybitni eksperci

Podczas Carbon Footprint Summit wystąpi wielu wspaniałych ekspertów z Polski i ze świata, którzy omówią najnowsze trendy i przedstawią inspirujące rozwiązania z zakresu nauki, technologii, aktywizmu społecznego i biznesu. Wśród zaproszonych gości są naukowcy, przedsiębiorcy, innowatorzy i aktywiści, m.in. dr inż. Dorota Pierri z Katedry Hydrogeologii i Geologii Inżynierskiej AGH, dr Jakub Małecki, glacjolog, Anna Kubisz, projektantka zrównoważonej mody, Haaziq Kazi, założyciel fundacji ERVIS oraz Leyla Acaroglu, projektantka, specjalistka od disruptive design i założycielka antyszkoły dla liderów i liderek zmiany. Do wyboru mamy dwa rodzaje biletów. Bilet Green Together (online lub offline) dla osób indywidualnych w cenie 88 zł lub Green Business dla firm B2B w cenie 488 zł. Do wydarzenia można też dołączyć jako uczestnik przestrzeni partnerskiej. Szczegóły dostępne na stronie.

Odpowiedzialny biznes

Wystąpienia zostały zebrane w trzy bloki tematyczne: IDEA (aktywizm społeczny), TECH (biznes dla ekologii) i FACTS (świat nauki). Ważnym elementem wydarzenia będą̨ targi odpowiedzialnego biznesu Fair Job Fairs (Przestrzeń Partnerska Odpowiedzialnego biznesu) , gdzie w roli wystawców zaprezentują się firmy wdrażające „zielone” strategie. To miejsce dla firm lub organizacji prowadzących odpowiedzialną i zrównoważona strategię biznesu; szkoleniowców oferujących usługi doradcze w zakresie zarządzania środowiskowego; projektantów wnętrz, przestrzeni użytkowej i małej architektury czy startupów i naukowców posiadających patenty, rozwiązania i wdrożenia, którymi chcą się podzielić ze środowiskiem biznesowym.

Zostawimy po sobie dobry ślad

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Carbon Footprint, której misją jest poszerzanie świadomości społecznej na temat problematyki śladu węglowego i zmian klimatycznych. We wszystkich działaniach związanych z konferencją organizatorom przyświeca eko-idea. 

Zasadzimy 1000 drzew, aby zneutralizować emisję CO2. Obliczymy ślad węglowy naszych wydarzeń. Wykupimy profesjonalny, certyfikowany przez ONZ offset śladu węglowegoczytamy na stronie fundacji.

Zespół ekspercki Fundacji opracował własny kalkulator śladu węglowego, który dostępny będzie w dwóch wersjach: 1.0 dla osób fizycznych i 2.0 dla przestrzeni biurowej. Premiera kalkulatora 1.0 odbędzie się podczas Carbon Footprint Summit 2020 Kickoff.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.