Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Cel Żywiec Zdrój – zrównoważyć produkcję plastiku recyklingiem – został osiągnięty

Cel Żywiec Zdrój – zrównoważyć produkcję plastiku recyklingiem – został osiągnięty

Grupa Żywiec Zdrój nie ustaje w swoich ekologicznych inicjatywach. Tym razem zarząd oświadczył, że udało się zrealizować cel z 2018 roku- do recyklingu przekazano tyle samo plastiku, ile w 2020 roku wyprodukowała firma.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Spełniona obietnica

To,  że spółka będzie realizowała swoje ambitne zamierzenia zostało ogłoszone w 2018 roku na szczycie klimatycznym COP24 w Katowicach. Biuro prasowe firmy poinformowało, ze udało się spełnić ten cel. To bezprecedensowe zobowiązanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu firmy Rekopol, które organizowało odzysk opakowań na terenie całego kraju. W jakim celu przygotowano ten plan? Po to, by plastik trafił do recyklingu, otrzymał kolejne życie i wrócił w postaci kolejnego opakowania.

Zielony Żywiec Zdrój

To nie pierwsza inicjatywa Żywca Zdroju, która ma za zadanie wspierać walkę z plastikiem. Niedawno pisaliśmy o wsparciu systemu kaucji za butelki, którego udzielił sam Michał Piróg, a który zainicjowała firma.

Zgodnie z badaniami to właśnie plastik jest uznawany za największe zagrożenie dla środowiska naturalnego. Żywiec wskazuje, że jedyny długotrwały efekt mogą wywołać odpowiednie decyzje prawne i skuteczna legislacja. Sam jednak zamierza wspierać każdą, nawet najmniejszą inicjatywę, która przybliży nas do celu, jakim jest czysta planeta. Spółka czuje się bowiem współodpowiedzialna- w końcu produkuje wodę właśnie w plastikowych butelkach. Ważne więc, żeby były one zdatne do recyklingu.

Zrównoważony rozwój jest dla nas tak samo ważny, jak wyniki biznesowe. Przykładem na to jest właśnie wypełnienie zobowiązania, które ogłosiliśmy, by pokazać że jesteśmy gotowi wziąć odpowiedzialność za nasz produkt. Jesteśmy dumni, że pomimo wyzwań, jakie przyniósł miniony rok, zrealizowaliśmy podjęte 2 lata wcześniej zobowiązanie dotyczące zbiórki równowartości 100% wprowadzonego przez nas w 2020 roku plastiku. Wierzymy, że ten krok będzie impulsem dla innych, by spojrzeć na plastik jak na wartościowy surowiec, a nie odpad. komentuje Frédéric Guichard, prezes zarządu Żywiec Zdrój.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.