CEZ Skawina ogłasza przetarg na elektrownię fotowoltaiczną

Czeski koncern energetyczny CEZ do tej pory działał w naszym kraju w sektorze tradycyjnej energetyki i realizował projekty wiatrowe. Teraz CEZ Skawina chce wybudować elektrownię fotowoltaiczną o mocy 0,999 MWp. Obiekt będzie znajdował się w Skawinie i będzie podzielony na dwa etapy. Pierwszy będzie dotyczył projektu oraz dokumentacji, a drugi budowy instalacji.

Jak przypomina portal gramwzielone.pl. w ubiegłym roku czeski koncern podał, że realizuje w naszym kraju 15 projektów wiatrowych o łącznej mocy 700 MW, z czego 3 miały się znajdować wówczas na zaawansowanym etapie realizacji. Ponadto kilka miesięcy temu czeski koncern sygnalizował zainteresowanie nowym systemem wsparcia dla OZE, który zacznie obowiązywać w naszym kraju od przyszłego roku. CEZ chce zbudować w naszym kraju 480 MW farm wiatrowych. Jak się okazuje, teraz firma ma w planach zrealizowanie w Skawinie instalacji PV o mocy 0,999 MWp. Ogłoszony został już niepubliczny przetarg, a termin składania ofert mija 15 października.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, budowa oraz przyłączenie do krajowego systemu elektroenergetycznego elektrowni fotowoltaicznej o łącznej mocy 0,999 MWp. Wykonawca będzie musiał uruchomić obiekt i uzyskać niezbędną dokumentację. Miejscem przyszłej instalacji jest Skawina, gdzie tamtejsza spółka CEZ posiada 20 proc. udziałów na rynku ciepła w Krakowie. Zwycięzca będzie zobowiązany przygotować odpowiednio teren, pod elektrownię PV, wybudować obiekt oraz podłączyć go do sieci Tauron Dystrybucja. Ponadto będzie musiał również przeprowadzić rozruch instalacji, przeszkolić pracowników zamawiającego oraz serwisować urządzenia.