Chińczycy chcą wyprodukować elektryczną ciężarówkę

Chiński koncern motoryzacyjny Geely z siedzibą w Taizhou zapowiedział, że chce rozpocząć produkcję przemysłowych, elektrycznych samochodów ciężarowych. Przedstawiciele Geely zamierząją wypuścić na rynek elektryczne pojazdy ciężarowe, które będą w stanie pod względem technologicznym konkurować z pojazdem Semi, wyprodukowanym przez Teslę Elona Muska.

Geely Commercial Vehicle chce zaprojektować elektryczną ciężarówkę we współpracy z amerykanami z Via Motors International – liderem branży elektrycznej i hybrydowych systemów napędowych. Stosowne umowy zostały już sygnowane. Pierwsze pojazdy mają się pojawić na początku 2018 roku na rynku w USA, Ameryce Łacińskiej oraz w Chinach.

Nathan Yu Ning, wiceprezes i doradca zarządu Zhejiang Geely Holding, powiedział, że Geely wybrał VIA Motors z powodu zaawansowanego komercyjnego oprogramowania pojazdów i systemów sterowania. Technologia firmy jest specjalnie opracowana tak, aby sprostać wymaganiom cyklu roboczego i komercyjnej wydajności.

Geely prawdopodobnie wyprodukuje jako pierwsze pojazdy o średniej nośności. Będą one posiadały oprogramowanie opracowane przez Via Motors. Amerykanie udostępnią także najnowsze tempomaty.

Chińczycy realizują ambitne plany nie tylko z Amerykanami. Chcą opracować projekt pojazdu elektrycznego we współpracy z niemieckim koncernem Mercedes-Benz.

Geely chwali się wysokimi wzrostami sprzedaży pojazdów w 2017 roku. Sprzedano 1 247 116 sztuk aut, co oznacza 63% wzrost w porównaniu do 2016 roku. Koncern wyjaśnia, że zwiększony popyt wynika z postawienia na produkcję modeli trzeciej generacji.

Źródło: Geely Commercial Vehicle, Green Evolution

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy -10.11.

Dziś zaczynamy kolejny długi weekend, ale czy to dobry czas na rodzinne spacery? Dziś mapa znów zaświeciła się na czerwono, smog nie odpuszcza. Najgorzej jest na południu Polski, są miejsca gdzie poziom dopuszczalnego stężenie pyłów jest przekroczony nawet o 900%!!! Sprawdźcie czy warto dziś wychodzić z domu. Przypominamy, że smog stanowi poważne i jak najbardziej realne zagrożenie dla zdrowia, uważajcie na siebie.

Codzienny raport smogowy – 11.11.

Dziś świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta organizowane są prawie we wszystkich polskich miastach. Marsze, koncerty, biegi, akcje sadzenia drzew czy gry miejskie – większość atrakcji będzie odbywać się na “świeżym” powietrzu. Niestety smog nawet dziś nie odpuszcza, załóżcie więc maseczki, astmatycy, dzieci i osoby starsze powinni ograniczyć czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Świętujcie zdrowo i z rozwagą!