Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Chiny: “zbyt wielu producentów aut elektrycznych! Zachęcamy firmy do konsolidacji”. Czego chcą Chińczycy?

Chiny: “zbyt wielu producentów aut elektrycznych! Zachęcamy firmy do konsolidacji”. Czego chcą Chińczycy?

Chińczycy mają największy rynek aut elektrycznych na świecie. Łącznie w Chinach jest ponad 300 producentów elektryków, teraz Chińczycy chcą zmniejszyć tę liczbę. Co chcą uzyskać?

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Chińskie firmy produkujące auta elektryczne są “małe i rozproszone”

Firmy są w większości małe i rozproszonepowiedział wczoraj o krajowej branży pojazdów elektrycznych minister przemysłu i technologii informacyjnych Xiao Yaqing.

Rola rynku powinna być w pełni wykorzystana. Zachęcamy do fuzji i restrukturyzacji w sektorze EV w celu dalszego zwiększenia koncentracji na rynkudodał minister.

Dlaczego Chiny chcą ograniczyć liczbę własnych firm?

Czemu Chiny przygotowują się do zmian na swoim rynku aut elektrycznych?

Szybki wzrost chińskiego rynku pojazdów elektrycznych został pobudzony przez rządowe dotacje. W odpowiedzi, władze poszczególnych prowincji także zaoferowały ulgi podatkowe i inne zachęty dla producentów pojazdów elektrycznych, co doprowadziło do nadmiernego wzrostu produkcji.

Zbyt duża ilość firm może prowadzić do przesycenia rynku i bankructwa niektórych przedsiębiorstw.

Łączne dotacje rządu centralnego na zakup nowych pojazdów energetycznych wyniosły 33 miliardy juanów (5,1 miliarda dolarów) w ciągu pięciu lat do 2020 roku, jak wynika z danych Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych.

Elektromobilność to nie pierwsza branża, w której regulację zaangażował się w ostatnim czasie chiński rząd. Od “deweloperki” po wielkie korporacje technologiczne – prezydent Xi Jinping chce zaprowadzić całkiem nowe porządki w ekonomii i społeczeństwie Chin.

Źródła: reuters.com, cnbc.com, apph5.qichacha.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.