Co przedsiębiorcy zyskają w ramach programu Czyste Powietrze?

W trakcie 8. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach odbył się panel dyskusyjny „Polska bez smogu”. Goście dyskutowali m.in. o tym, jakie korzyści zyskają przedsiębiorcy w ramach rządowego programu Czyste Powietrze.

W panelu dyskusyjnym udział wziął m.in. minister środowiska, Henryk Kowalczyk. Wraz z innymi dyskutantami poruszył kwestię programu Czyste Powietrze i jego korzyści dla przedsiębiorców. Według ministra rządowe dofinansowanie to wspieranie gospodarstw domowych w podnoszeniu efektywności energetycznej domów, co daje szansę firmom:

Program będzie realizowany przez dziesięć lat. Zakładamy, że termomodernizacji zostanie poddanych ponad 3 mln domów jednorodzinnych. Jest to pole dla przedsiębiorców, którzy mogą oferować beneficjentom programu wydajne, ekologiczne kotły, materiały budowlane czy stolarkę okienną”, podkreślił Kowalczyk.

Paneliści zwrócili również uwagę na to, w jaki sposób przedsiębiorcy z aglomeracji śląsko-dąbrowskiej mogą pozyskać środki unijne na zlikwidowanie niskiej emisji.

Panel z udziałem ministra Kowalczyka zorganizował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, w ramach aktualnie trwającego 8. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw (17-19 października 2018 r.).

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Codzienny raport smogowy – 14.06.

W piątek praktycznie w całym kraju powietrze jest czyste, jedynie w Krakowie lekko podwyższyło się stężenie pyłów zawieszonych. Ostatnie upały sprawiają, że szukamy zieleni, która daje cień. Niestety w miastach o nią ciężko, bo zamiast drzew i krzewów mamy betonowe pustynie. Nawet kurtyny wodne nie pomagają, gdy place pozbawione są roślinności. Czy u Was też nastała “betonowa moda”?