Co przedsiębiorcy zyskają w ramach programu Czyste Powietrze?

W trakcie 8. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach odbył się panel dyskusyjny „Polska bez smogu”. Goście dyskutowali m.in. o tym, jakie korzyści zyskają przedsiębiorcy w ramach rządowego programu Czyste Powietrze.

W panelu dyskusyjnym udział wziął m.in. minister środowiska, Henryk Kowalczyk. Wraz z innymi dyskutantami poruszył kwestię programu Czyste Powietrze i jego korzyści dla przedsiębiorców. Według ministra rządowe dofinansowanie to wspieranie gospodarstw domowych w podnoszeniu efektywności energetycznej domów, co daje szansę firmom:

Program będzie realizowany przez dziesięć lat. Zakładamy, że termomodernizacji zostanie poddanych ponad 3 mln domów jednorodzinnych. Jest to pole dla przedsiębiorców, którzy mogą oferować beneficjentom programu wydajne, ekologiczne kotły, materiały budowlane czy stolarkę okienną”, podkreślił Kowalczyk.

Paneliści zwrócili również uwagę na to, w jaki sposób przedsiębiorcy z aglomeracji śląsko-dąbrowskiej mogą pozyskać środki unijne na zlikwidowanie niskiej emisji.

Panel z udziałem ministra Kowalczyka zorganizował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, w ramach aktualnie trwającego 8. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw (17-19 października 2018 r.).

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 17.01.

Pogoda się uspokoiła, czyżby to zwiastowało powrót smogu? Na mapie coraz mniej zielonych punktów. W poniedziałek wystartował Wrocławski Indeks Powietrza, jest to odpowiedź na apel Dolnośląskiego Alarmu Smogowego w sprawie informowania mieszkańców o prawdziwej skali zagrożeń w obszarze jakości powietrza. Niecierpliwie czekamy na bardziej restrykcyjne normy dla całego kraju.