Codzienny EKO-horoskop: 30.03.

Choć za oknem śnieg i przymrozki, to wciąż staramy się utrzymywać dobrą energię! Sprawdź z Eko-Wróżką jak umilić sobie czas w domu i nie zwalniać ekologicznego tempa!

Horoskop dzienny: Wodnik

Wodnik (20.01-18.02)

Fotowoltaika od Columbus Energy

Już prawie początek kwietnia, ale zima znów zaatakowała. Pomyśl o tym, w jaki sposób wzmocnić odporność – może spróbujesz naparu z imbiru i pomarańczy? Pamiętaj, że naturalne składniki mają najlepszy wpływ na nasze zdrowie. 

Horoskop dzienny: Ryby

Ryby (19.02-20.03)

Dziwi Cię, że choć na ulicach prawie nie widać aut, to poziom smogu wciąż przekracza wszelkie normy? Palenie w starych kotłach i nieocieplone budynki są główną przyczyną smogu w Polsce. Jeśli widzisz, że Twój sąsiad pali skarpetami, powiadom odpowiednie służby. Walczmy z niską emisją!

Horoskop dzienny: Baran

Baran (21.03-19.04)

Jeśli siedzisz w domu i bardzo się nudzisz, możesz zerknąć do piwnicy i dla przyjemności przejrzeć jednoślady – może łańcuch w rowerze wymaga naoliwienia albo hulajnoga pokryła się warstwą kurzu? Wyczyść też rolki i sprawdź, czy w deskorolce wszystko działa jak należy. Bądź przygotowany na koniec pandemii i piękną pogodę! Z pewnością nie będziesz chciał przecież jeździć autem. 

Horoskop dzienny: Byk

Byk (20.04-20.05)

Wpatrujesz się w migające przeceny sklepów online i zastanawiasz się, czy kupić sneakersy, czy może od razu klapki na lato? Najlepiej jeszcze się wstrzymać i przeznaczyć parę złotych na piwko z eko-browaru. Nasze ulubione wege knajpki i mini przedsiębiorstwa rzemieślnicze są teraz w trudnej sytuacji. Pomóżmy im przetrwać kryzys!

Horoskop dzienny: Bliźnięta

Bliźnięta (21.05-21.06)

Apokaliptyczne wiadomości skłaniają Cię dziś do refleksji na temat stanu przyrody i kondycji środowiska. Czy wrócimy do czasów sprzed przewrotu technologicznego i będziemy musieli stać się samowystarczalni? Nie obawiaj się, wszystkie osoby, które wdrażają eko rozwiązania, są na to dobrze przygotowane!

Horoskop dzienny: Rak

Rak (22.06-22.07)

Lubisz zdrowe jedzenie i odczuwasz sporo satysfakcji, gdy uda Ci się wymyślić jakiś nowy wegetariański smak. Może spróbujesz dziś koktajlu ze szpinaku, pomarańczy i natki pietruszki? To nieoczywiste połączenie to witaminowa bomba w sam raz na przymrozki. 

Horoskop dzienny: Lew

Lew (23.07-22.08)

Czy wiesz, że przy zakupie wina w akcji „Wino na ratunek” możesz przekazać 20 proc. na wybrany lokal? Kup pyszne wino i wesprzyj swoją ulubioną knajpkę z menu roślinnym! 

Horoskop dzienny: Panna

Panna (23.08-22.09)

Masz dziś dużo pracy i starasz się znaleźć choćby chwilę, by przygotować sobie coś zdrowego do jedzenia.  Idealnym rozwiązaniem będzie wegetariański gulasz, który przygotujesz w nie więcej niż pół godziny. Z pewnością doda Ci energii do pracy! 

Horoskop dzienny: Waga

Waga (23.09-22.10)

Wydaje Ci się, że zima nigdy się nie skończy? Błąd! Już niebawem będzie ciepło, więc przygotuj swój balkon na sadzonki. Nie potrzebujesz wiele miejsca – wystarczy drewniana skrzynia z ziemią, by zasadzić bazylię, pomidorki koktajlowe czy oregano. 

Horoskop dzienny: Skorpion

Skorpion (23.10-21.11)

Ministerstwo Zdrowia wydało dziś komunikat, w którym informuje o 14 zasadach bezpiecznego zachowania się w sklepie. Z pewnością stosujesz się do zaleceń, ale pamiętaj, by wybierać małe piekarnie i osiedlowe warzywniaki – ich właściciele właśnie teraz potrzebują Twojego wsparcia!

Horoskop dzienny: Strzelec

Strzelec (22.11-21.12)

Jesteś bardzo empatyczny i martwisz się nie tylko zdrowiem obywateli, ale i wirusem ASF wśród zwierząt, który dziesiątkuje kolejne fermy. Świat ludzi i zwierząt nie różni się tak bardzo, jak nam się wydaje. Dowiedz się, czy w okolicy nie ma schroniska, które możesz wspomóc. 

Horoskop dzienny: Koziorożec

Koziorożec (22.12-19.01)

Jesteś wciąż ciekawy nowych wyzwań i głodny wiedzy, dlatego włącz dziś Wirtualną Akademię Roślinnie Jemy – znajdziesz tu informacje o mięsie hodowanym komórkowo i kuchni wegetariańskiej. Jeśli lubisz menu roślinne, z pewnością znasz przepisy Marty Dymek. Ona też będzie gościem akademii i opowie już niedługo o zdrowym gotowaniu!