Codzienny EKO-horoskop: 31.03.

Jak się macie w ostatni dzień marca? Zaskoczył Was o poranku śnieg? Niektóre miasta w Polsce, np. Łódź, okrył dzisiaj biały puch. Co na koniec miesiąca ma do powiedzenia nasza Eko Wróżka? Miłośnikom zwierzaków poleca, aby zorientowali się, jak można wesprzeć lokalne schroniska, liczącym oszczędności orientacje w programach dotacyjnych na OZE, a tym co mają sporo czasu pieczenie domowego chleba.

Horoskop dzienny: Wodnik

Wodnik (20.01-18.02)

Fotowoltaika od Columbus Energy

Ekologiczne życie to dobre życie, prawda? Prawda! Choć rząd wprowadził nowe obostrzenia, które zakazują jazdy rowerem miejskim i spacerów po plaży, nie załamuj się! Dla relaksu zaplanuj sobie wszystkie aktywności na świeżym powietrzu dzień pod dniu, gdy zagrożenie koronawirusem minie.

Horoskop dzienny: Ryby

Ryby (19.02-20.03)

Wiele osób martwi się teraz wydatkami, pracą i widmem recesji. Dobrze wiesz, że ekologiczne rozwiązania oznaczają również spore oszczędności. Jeśli wykorzystamy domowe sposoby na to, by żyć bardziej ekologicznie, z pewnością odczuje to również nasz portfel. 

Horoskop dzienny: Baran

Baran (21.03-19.04)

Koszty eksploatacyjne to wciąż 1/3 naszych miesięcznych wydatków. W dobie pandemii i prognozowanej recesji musimy brać pod uwagę scenariusz, że opłaty również wzrosną. Co zrobić, by nie zostać na lodzie? Warto szybko skorzystać z programów dofinansowania na panele fotowoltaiczne czy pompy ciepła – ekologiczne rozwiązania oznaczają spore oszczędności. 

Horoskop dzienny: Byk

Byk (20.04-20.05)

Dla wielu Byków dzisiejsze przemówienie premiera oznacza koniec z wycieczkami rowerowymi. Jeśli masz w domu rowerek stacjonarny, jesteś szczęściarzem. Pamiętaj, że ruch to zdrowie i nie poddawaj się. Możesz zrobić w domu mini siłownię i zamówić online obciążniki, taśmy oporowe, piłkę czy kettle. Gdy pandemia dobiegnie końca, będziesz wyglądał jak młody bóg (lub młoda bogini). 

Horoskop dzienny: Bliźnięta

Bliźnięta (21.05-21.06)

Czas na ograniczenie jedzenia mięsa. Musisz poważnie potraktować zalecenia immunologów i włączyć do swojego menu więcej owoców i warzyw. Pamiętaj, by zaopatrywać się w lokalnych sklepikach. 

Horoskop dzienny: Rak

Rak (22.06-22.07)

Możesz skutecznie zmieniać świat, nie wychodząc z domu. Twoje wybory w życiu codziennym mają wpływ na środowisko. To, co kupujesz i co jesz wciąż ma znaczenie. Na demonstracje jeszcze przyjdzie czas, a teraz pomyśl o domowej ekologii!

Horoskop dzienny: Lew

Lew (23.07-22.08)

Smog dusi kolejne miasta, choć nie wychodzimy z domów i unikamy podróżowania autem. Co to oznacza? Zdaniem ekspertów powodem smogu jest niska emisja i nasze nieocieplone domy. Dom bez termomodernizacji jest jak durszlak – ciepło i tak ucieka, choć wciąż palimy w piecu. Jeśli nie masz ocieplonego domu, skorzystaj z programów dofinansowania!

Horoskop dzienny: Panna

Panna (23.08-22.09)

Kapryśna Panna raz cieszy się relaksem w domu, innym razem znów narzeka na to, że wciąż wprowadzane są nowe obostrzenia i nie można już nawet wyjść na spacer do parku. Zamiast ulegać wahaniom nastroju poczytaj o tym, w jaki sposób racjonalnie się odżywiać i dbać o zdrowie. 

Horoskop dzienny: Waga

Waga (23.09-22.10)

Choć wycieczka po promenadzie jest już zakazana, kreatywna Waga wciąż ma nowe pomysły na spędzanie czasu. Stare ubrania można przecież przerobić, a meble, z których odchodzi farba, pomalować jeszcze raz. Nuda jest Ci obca!

Horoskop dzienny: Skorpion

Skorpion (23.10-21.11)

Jesteś wielbicielem zwierząt i ich los nie jest Ci obojętny nawet w czasie pandemii. Sprawdź w sieci, jak można wesprzeć schroniska, które teraz są w trudnej sytuacji. Kilka złotych na dodatkowy zapas karmy na pewno przyda się właścicielom schronisk!

Horoskop dzienny: Strzelec

Strzelec (22.11-21.12)

Strzelec wciąż rozmyśla nad miejscami, które mógłby zwiedzić – a to Barcelona, a to Baleary, wszędzie dobrze, byle dalej od domu. No cóż! Wygląda na to, że czas izolacji jeszcze trochę potrwa, ale nie załamuj się! Zaplanuj wycieczkę marzeń na czas, gdy zagrożenie dobiegnie końca. Pamiętaj, by unikać przelotów -wtedy zredukujesz ślad węglowy. 

Horoskop dzienny: Koziorożec

Koziorożec (22.12-19.01)

W tej chwili pieczywo w sklepach jest pakowane do torebek przez pracowników – wprowadzono surowe restrykcje, by nie dotykać chleba czy bułek. Możesz jednak sam zabrać się do pieczenia – domowy chleb na zakwasie czy bułki są bardzo proste do zrobienia! Zerknij do przepisów online i poczęstuj bliskich wypiekami własnej roboty! Możesz dodać do chleba słonecznik, pestki dyni czy żurawinę. Mniam!