Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Columbus Elite: Mamy silną pozycję na rynku i ciągle ją umacniamy [WYWIAD]

Columbus Elite: Mamy silną pozycję na rynku i ciągle ją umacniamy [WYWIAD]

81,4 MW mocy dołożonej do portfela OZE w ciągu dwóch lat i ponad 18 tysięcy zadowolonych klientów. Ponad dwuletnia działalność Columbus Elite pokazuje, że przyjęty model biznesowy się sprawdził. O spółce, podsumowaniu kwartału oraz rynku OZE rozmawiamy z Szymonem Gruszką, Dyrektorem Zarządzającym Columbus Elite.

Reklama

Co wyróżnia Columbus Elite?

Dajemy szansę każdemu, bez względu na to jak długie i różnorodne jest jego CV. Chcemy, by doradcy energetyczni mieli okazję wydobyć z siebie ukryte talenty i udowadniali przede wszystkim sobie, że mogą więcej, jeśli tylko chcą. Takie rozwiązanie się sprawdza, widzimy to po wynikach sprzedażowych naszej spółki. 

Jesteście stabilną firmą, o mocnej i pewnej pozycji na rynku.

Wiemy jak osiągnąć sukces i zapewniać klientom najlepszej jakości usługi. Staramy się kreować trendy, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że w tak dynamicznej branży, nie można czekać na gotowe rozwiązania – trzeba je samemu wdrażać. Tacy jesteśmy, działamy! Dlatego też nasi doradcy biorą udział w programach motywacyjno-szkoleniowych, dzięki którym mogą nabierać pewności siebie i doświadczenia zawodowego. Z kolei klienci zawsze mają zapewnioną profesjonalną obsługę, 15-letnią gwarancję na prąd i stały kontakt z nami w razie potrzeby – nawet w niedziele i święta.

Jakimi sukcesami możecie się pochwalić? 

Jako pierwsi przedstawiciele branży OZE daliśmy możliwość współpracy naszym partnerom na warunkach franczyzowych. Powołaliśmy do życia projekt zielona franczyza, który został bardzo pozytywnie odebrany i już możemy się pochwalić dwoma biurami w Rzeszowie i w Łodzi, a kolejne już czekają niecierpliwie, by móc przeciąć zieloną wstęgę, symbolizującą kolejne otwarcia na terenie całej Polski.

Ponad dwuletnia działalność Spółki jasno pokazuje, że przyjęty model biznesowy sprawdził się i przynosi wiele korzyści. Aktualnie nasze szeregi zasila kilkaset doradców energetycznych, którzy prężnie dostarczają rozwiązania eko-energetyczne dla domów w całej Polsce. Ponadto, posiadamy dwie siedziby (Wrocław, Kraków), w których stanowią mocny filar w koordynowaniu codziennej pracy doradców energetycznych. 

Pierwszy kwartał 2021 roku zamknęliście z imponującym wynikiem zainstalowanej mocy.

Tak, osiągnęliśmy 68 MW w całej Polsce ze sprzedaży realizowanej przez naszą spółkę. 16 sierpnia opublikowaliśmy nasze wyniki za drugi kwartał tego roku, z których wynika, że Spółka wciąż utrzymuje narastający trend. W ciągu dwóch lat Columbus Elite dołożył do portfela OZE 81,4 MW mocy. Przekłada się to na ponad 18 tysięcy zadowolonych klientów, którzy mogą cieszyć się ekonomicznymi jak i ekologicznymi aspektami instalacji fotowoltaicznej oraz pompy ciepła.  

Co jako Columbus Elite macie do zaoferowania prosumentom?

Prosumenci na długo przed podpisaniem umowy mogą być pewni, że cały proces związany z przeprowadzeniem audytu, opomiarowania, doradztwa będzie na najwyższym poziomie. Zawsze dobro klienta jest dla nas najważniejsze, dlatego każdy klient już na pierwszym spotkaniu z doradcą ma zapewniona opiekę, którą gwarantuje usługa Columbus Care (nagrodzona godłem Teraz Polska). W ramach umowy prosumenckiej Klient ma zapewnioną gwarancję totalną na zainstalowane panele fotowoltaiczne i trwa ona aż 15 lat. Świadczy to o tym, że traktujemy naszych klientów poważnie oraz że jesteśmy pewni najlepszej jakości naszych produktów. Ponadto, klienci mogą spać spokojnie po podpisaniu umowy z nami, ponieważ jesteśmy częścią Grupy Kapitałowej Columbus, która jako wiarygodna i stabilna marka sukcesywnie się rozwija i powiększa swój kapitał, tym samym jeszcze mocniej umacniając swoją pozycję w branży OZE.

A jeśli chodzi o firmy?

Zapraszamy do współpracy firmy, które chcą zobaczyć, co to znaczy przynoszące dochody przedsiębiorstwo. Poszukujemy całych grup sprzedażowych, które są gotowe do aktywnego działania w zielonych barwach Columbus Elite.

Fotowoltaika rośnie w siłę. Jak oceniacie obecny rynek PV i miejsce Columbus Elite na tym rynku?

Polacy chętnie korzystają z rządowych programów. Doceniają fakt, że ich rachunki mogą wynosić zero złotych. Cieszymy się, że nasze społeczeństwo staje się coraz bardziej otwarte na nowe technologie i chętnie z nich korzystają. Takie programy zdecydowanie ułatwią decyzję o instalacji paneli fotowoltaicznych, ponieważ jest to dodatkowy zastrzyk gotówki.

Columbus Elite jest doskonale przygotowany na wspieranie klientów podczas składania wszelkich dotacji. Opracowaliśmy wewnętrzny system, który przyspiesza i optymalizuje naszą pracę, by jak najbardziej móc wesprzeć klienta. Staramy się być na bieżąco ze wszelkimi nowinkami związanymi z dotacjami i dlatego bardzo szybko zareagowaliśmy na potrzebę wyprodukowania tabliczek informacyjnych na ogrodzenia dla klientów. Już teraz docierają do nas informacje, że jest to duże ułatwienie dla Klientów, którzy doceniają fakt, że troszczymy się o ich interes.

017
Szymon Gruszka, Dyrektor Zarządzający Columbus Elite

Boom na PV spowodował rosnącą liczbę małych firm i instalatorów. Co dalej? Zwłaszcza w obliczu nowelizacji ustawy o OZE?

Konkurencja jest normalną rzeczą, nawet jest ona potrzebna, po to, by klient miał możliwość wyboru. Jednak sam wybór nie wystarcza. Kibicujemy małym firmom, jednak wiemy, że bez zaplecza finansowego i odpowiedniej wiedzy managerskiej mogą pojawić się problemy z rentownością. Firmy, które decydują się na realizowanie instalacji fotowoltaicznych “po kosztach” często tracą płynność finansową i są zmuszone wycofać się z rynku. Jest to niewygodna sytuacja dla Klienta, który miał obiecaną kompleksową, tanią obsługę, a skończyło się fiaskiem. Columbus Elite posiada zaplecze finansowe, kadrowe i umiejętności. To wszystko sprawia, że mamy silną pozycję na rynku i ciągle ją umacniamy. Wszystkich przedstawicieli mniejszych firm, myślących o dynamicznym rozwoju w branży OZE – zapraszamy do rozmowy o Zielonej Franczyzie. 

W całej Grupie Kapitałowej opracowujemy i proponujemy coraz nowsze rozwiązania dla klientów, zarówno technologiczne, jak i informatyczne czy zwiększające przewagę konkurencyjną na rynku – mam tutaj na przykład na myśli np. działania spółki Columbus Obrót, dzięki której również u nas możliwa jest usługa rozliczania energii elektrycznej w ramach pro konsumenckiego programu “Prąd Jak Powietrze”. 

Wspomniałeś Zieloną Franczyzę. Przybliżysz czym dokładnie jest?

Zielona Franczyza jest rozwiązaniem dla mniejszych i większych firm, które nie zdążyły zgromadzić kapitału na rozbudowanie swojego przedsiębiorstwa. Chcemy podjąć z takimi osobami lub z całymi grupami sprzedażowymi partnerskie relacje polegające na dialogu i wzajemnym zaufaniu. Ten model sprawdza się z powodzeniem – mamy już 2 biura franczyzowe, kolejne 2 restrukturyzują zespoły i przygotowują się do otwarcia. 

Co wyróżnia Zieloną Franczyzę?

Najważniejszą cechą Zielonej Franczyzy Columbus Elite jest fakt, że do każdego partnera podchodzimy w sposób indywidualny, rozumiejąc to, że każdy region Polski rządzi się swoimi prawami i ma inną specyfikę. Chcemy, by nasi franczyzobiorcy czuli się swobodnie, dlatego dajemy im dużą dozę zaufania, która zdecydowanie przekłada się pozytywnie na wyniki sprzedażowe. Zielona Franczyza została ogłoszona światu pod koniec marca, zastrzegliśmy znak towarowy i właśnie przygotowujemy się do targów franczyzowych jesienią w Warszawie, gdzie do rozmów zapraszamy wszystkich chętnych przedsiębiorców, niezależnie od ich dotychczasowej historii i branży. Jesteśmy w stanie stworzyć partnerską przestrzeń do współpracy dla wszystkich, którzy chcą połączyć na lata swoją przyszłość z branżą OZE. 

Co daje dołączenie do Zielonej Franczyzy?

Zielona Franczyza to przede wszystkim możliwość korzystania z naszego doświadczenia, wypracowanych metod sprzedażowych i szkoleniowych. Zapewniamy pełne wsparcie w prowadzeniu przedsiębiorstwa. Nasi franczyzobiorcy mogą skorzystać z pomocy działu administracji, wsparcia sprzedaży, marketingu czy prawnego. Działanie pod szyldem Columbus Elite to dobry start, ponieważ mamy zbudowaną silną pozycję na rynku odnawialnych źródeł energii.

Jaką przyszłość dla rynku PV przewidujecie jak Spółka? 

Wielu Polaków przekonało się już do korzyści płynących z paneli fotowoltaicznych. Cieszymy się, że znajdują one zastosowanie w licznych przestrzeniach miejskich. Im bardziej panele będą widoczne, tym ekoświadomość ludzi będzie coraz większa. A to niewątpliwie przełoży się na stan naszego środowiska. Mocno wierzymy w to, że elektromobilność znajdzie tylu zwolenników co PV, a rozwój tego ekosektora będzie tak samo mocno dynamiczny jak rosnące zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.