Columbus Energy: montaż instalacji PV już rozpoczęty

Spółka Columbus Energy, prężnie rozwijająca się branży OZE, w zeszłym miesiącu rozpoczęła montaż zakontraktowanych instalacji fotowoltaicznych, o czym informuje na swojej stronie internetowej. Tylko w lipcu zostało zamontowanych prawie 200 kWp.

Columbus Energy informuje, że plany na ten rok przewidują zamontowanie ponad 3 000 kWp zainstalowanej mocy, co przekłada się w sumie na ponad 500 instalacji. W większości będą to realizacje z Programu PROSUMENT, jednak już od czerwca tego roku firma rozpoczęła także sprzedaż instalacji w formule Taryf Gwarantowanych. Według szacunków spółki, w przyszłym roku zamontuje ona ponad 20 000 kWp instalacji. Oznacza to prawie 4 000 gospodarstw domowych, które będą wyposażone w instalacje fotowoltaiczne od Columbus Energy S.A. Jest to możliwe m.in. dzięki nowej Ustawie o Odnawialnych Źródłach Energii.

– Aktualnie naszym największym sukcesem jest dostępność sprzętu i instalatorów. Nabór instalatorów jaki rozpoczęliśmy w kwietniu tego roku trwa i cały czas podpisujemy umowy z nowymi ekipami instalacyjnymi, szkolimy je i dajemy możliwość rozwoju razem z nami. Bardzo pomaga nam firma SMA Solar Technology, nasz dostawca falowników, który przeprowadza dodatkowe szkolenia dla naszych ekip instalacyjnych i całego zespołu Columbus Energy. Cały czas ulepszamy procedury montażu i odbioru instalacji, współpracując przy tym z dystrybutorami, odpowiedzialnymi za odbiór instalacji. Wierzymy w to, że dzięki determinacji całego zespołu osiągniemy zamierzone cele i w przyszłym roku będziemy gotowi na montaż tysięcy instalacji dla naszych klientów, zapewniając usługę na najwyższym poziomie – mówi Michał Gondek, szef realizacji Columbus Energy.

Columbus Energy zapowiada ponadto bardzo dużą ekspansję terytorialną, już we wrześniu startuje sprzedaż w nowych regionach, oprócz podkarpacia, małopolski i śląska dochodzą województwa pomorskie, zachodniopomorskie i kujawsko-pomorskie. W połowie przyszłego roku spółka będzie obejmować całą Polskę.