Columbus Energy: montaż instalacji PV już rozpoczęty

Spółka Columbus Energy, prężnie rozwijająca się branży OZE, w zeszłym miesiącu rozpoczęła montaż zakontraktowanych instalacji fotowoltaicznych, o czym informuje na swojej stronie internetowej. Tylko w lipcu zostało zamontowanych prawie 200 kWp.

Columbus Energy informuje, że plany na ten rok przewidują zamontowanie ponad 3 000 kWp zainstalowanej mocy, co przekłada się w sumie na ponad 500 instalacji. W większości będą to realizacje z Programu PROSUMENT, jednak już od czerwca tego roku firma rozpoczęła także sprzedaż instalacji w formule Taryf Gwarantowanych. Według szacunków spółki, w przyszłym roku zamontuje ona ponad 20 000 kWp instalacji. Oznacza to prawie 4 000 gospodarstw domowych, które będą wyposażone w instalacje fotowoltaiczne od Columbus Energy S.A. Jest to możliwe m.in. dzięki nowej Ustawie o Odnawialnych Źródłach Energii.

– Aktualnie naszym największym sukcesem jest dostępność sprzętu i instalatorów. Nabór instalatorów jaki rozpoczęliśmy w kwietniu tego roku trwa i cały czas podpisujemy umowy z nowymi ekipami instalacyjnymi, szkolimy je i dajemy możliwość rozwoju razem z nami. Bardzo pomaga nam firma SMA Solar Technology, nasz dostawca falowników, który przeprowadza dodatkowe szkolenia dla naszych ekip instalacyjnych i całego zespołu Columbus Energy. Cały czas ulepszamy procedury montażu i odbioru instalacji, współpracując przy tym z dystrybutorami, odpowiedzialnymi za odbiór instalacji. Wierzymy w to, że dzięki determinacji całego zespołu osiągniemy zamierzone cele i w przyszłym roku będziemy gotowi na montaż tysięcy instalacji dla naszych klientów, zapewniając usługę na najwyższym poziomie – mówi Michał Gondek, szef realizacji Columbus Energy.

Columbus Energy zapowiada ponadto bardzo dużą ekspansję terytorialną, już we wrześniu startuje sprzedaż w nowych regionach, oprócz podkarpacia, małopolski i śląska dochodzą województwa pomorskie, zachodniopomorskie i kujawsko-pomorskie. W połowie przyszłego roku spółka będzie obejmować całą Polskę.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

NFOŚiGW zachęca do konsultacji projektu programu „Ryś”

Następny artykuł

Import energii nie uleczy polskiej elektroenergetyki

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , ,