Columbus Energy S.A. weźmie udział w konferencji Web Summit 2016 w Lizbonie

Columbus Energy S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect, działająca w branży Odnawialnych Źródeł Energii, będzie uczestnikiem konferencji Web Summit 2016, która odbędzie się w listopadzie br. w Lizbonie. Udział w tym wydarzeniu pozwoli firmie zaprezentować swój produkt wśród wielu inwestorów z całego świata.

Web Summit (wcześniej Dublin Web Summit) to jedna z największych na świecie konferencji poświęconych nowym technologiom, biznesowi i technologiom internetowym. Odbywa się corocznie od 2010 roku, w ciągu pierwszych pięciu lat impreza odbyła się w Dublinie w Irlandii, w tym roku po raz pierwszy Web Summit zagości w dniach 08-10.11.2016 r. w Lizbonie w Portugalii. Uczestnicy konferencji to przedsiębiorstwa z listy Fortune 500 – najbardziej ekscytujących firm technologicznych świata. Web Summit zawiera mieszankę prezesów firm i założycieli technologicznych start-up’ów wraz z ludźmi z całej światowej branży technologicznej, jak i branż pokrewnych. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 40 tys. osób, wśród których znalazło się wielu przedsiębiorców i inwestorów, poszukujących interesujących oraz perspektywicznych projektów inwestycyjnych.

Columbus Energy S.A. została wybrana do udziału w ścieżce start-up’ów, będącej bardzo ważną częścią konferencji. Głównym celem spółki jest pokazanie swojego produktu i modelu biznesowego oraz pozyskanie nowych inwestorów finansowych.

Jedziemy na Web Summit mocnym zespołem: Przewodniczący Rady Nadzorczej Spółki – Paweł Urbański, cały Zarząd i Dyrektor Generalny Spółki. Jedziemy promować inwestycje w energetykę prosumencką, w energetykę rozproszoną. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudno jest oprzeć finansowanie o produkty pionierskie, jakim jest nasz Abonament na Słońce, bo trzeba to finansowanie pozyskać od inwestorów i instytucji finansowych, bądź z rynku kapitałowego. Jestem pewny, że dzięki naszej konsekwentnej pracy niebawem uda nam się zamknąć ten etap w życiu Columbus Energy S.A., a na Web Summit będziemy się tym chwalić, bądź domykać dofinansowanie.

– mówi Dawid Zieliński, Prezes Zarządu Spółki Columbus Energy S.A.

Web Summit stał się platformą nie tylko dla dużych firm, ale również dla firm rozwijających się. Wśród takich światowych gigantów jak Microsoft, Intel, Google, Facebook, Cisco, Samsung, Uber, Apple, IBM na konferencji pojawi się również Columbus Energy S.A. W konferencji weźmie udział powyżej 50 tys uczestników, ponad 7 tys prezesów reprezentujących ponad 15 tys firm ze 150 krajów świata.