Coraz bliżej święta! Wegański Mikołaj od Lindt

Coraz bliżej święta! Wegański Mikołaj od Lindt

Lindt wprowadza na rynek wegańską czekoladę w kształcie Mikołaja na bazie mleka owsianego. Mikołaj, jak na wegańską wersję przystało, jest „ubrany” w zielony strój i czapkę. To odpowiedź marki na zmieniające się potrzeby konsumenckie.

Wegański Mikołaj

Jeśli do tej pory mieliście problem, jaki słodki upominek na tzw. Mikołajki podarować wegańskim znajomym, przyjaciołom lub członkom rodziny, Lindt przychodzi z pomocą. Marka wypuściła bowiem wegański odpowiednik popularnej czekolady w kształcie Mikołaja przed tegorocznym sezonem świątecznym. Poza zielonym strojem Mikołaj z opakowania posiada okulary przeciwsłoneczne, telefon komórkowy i słuchawki.

Słodko i roślinnie

Produkt został stworzony według tego samego przepisu, co słodycze z serii HELLO. Wśród nich są dobrze przyjęte w zeszłym roku wegańskie batoniki o smaku solonego karmelu, orzecha laskowego i ciasteczek. Każdy został wyprodukowany z połączenia mleka owsianego i pasty migdałowej zamiast nabiału.

Coraz więcej producentów słodyczy sięga po mleko owsiane jako alternatywę mleka krowiego. Podkreślają, że nadaje ono wyrobom cukierniczym pożądany kremowy smak tradycyjnego mleka.

źródło: nowoscihandlowe.pl, livekindly.co