Corona w przyszłym roku wprowadzi opakowania zbiorcze wolne od plastiku

Browar Corona poinformował właśnie, że w 2019 roku planuje uruchomić pilotażowy program sprzedaży piwa w ekologicznych opakowaniach zbiorczych. Plastikowe sześciopaki zastąpione mają być opakowaniami z papieru i włókniny. 

Ten krok jest wyjątkowy – to pierwsza światowa marka, która decyduje się na wprowadzenie nowych opakować tego rodzaju. Z takimi ekologicznymi opakowaniami eksperymentowały mniejsze marki, ale Corona jest pierwszym globalnym potentatem, który idzie w tym kierunku. 

Obecnie sześciopaki wykonuje się z biodegradowalnego polietylenu. Rozpada się on na mniejsze fragmenty, jeśli nie jest poddany poprawnemu procesowi recyklingu. Dzięki temu nie stanowi zagrożenia dla zwierząt, ale nadal prowadzi do zanieczyszczenia mórz i oceanów. 

Corona wprowadzić chce biodegradowalne sześciopaki wykonane w pełni z włókien roślinnych. Materiał ten jest w pełni kompostowalny i rozkłada się jak każda inna substancja pochodzenia roślinnego. Nie jest szkodliwy dla przyrody. „Nasze oceany są pod ciągłym atakiem. Odbieramy im życie w przerażającym tempie, niszcząc chemię, która pozwala nam istnieć”, mówi CEO i założyciel Parley for Oceans, Cyrill Gutsch. „Dlatego zgłaszamy się do tych, którzy mają władze. Corona taką posiada i jest naszym sprzymierzeńcem w walce z zanieczyszczeniem plastikiem”. 

Co roku do oceanów trafia 8 milionów ton plastikowych odpadów. Strategia Parleya opiera się na powstrzymaniu możliwie dużej ilości tych odpadów, tworząc alternatywy dla opakowań i innych plastikowych przedmiotów. 

Źródło: inhabitat.com

Dodaj komentarz


You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Chiny rosną w siłę, eksporterzy ropy tracą na znaczeniu

Chiny pełnią wiodącą rolę w dziedzinie energii odnawialnej i są obecnie największym na świecie producentem, eksporterem i instalatorem paneli słonecznych, turbin wiatrowych, baterii i pojazdów elektrycznych – tak wynika z najnowszego raportu Globalnej Komisji Geopolitycznej Przemian Energii, zaprezentowanego 11 stycznia w Abu Zabi. Na znaczeniu tracą liderzy rynku energetycznego opartego na paliwach kopalnych.