Corona w przyszłym roku wprowadzi opakowania zbiorcze wolne od plastiku

Browar Corona poinformował właśnie, że w 2019 roku planuje uruchomić pilotażowy program sprzedaży piwa w ekologicznych opakowaniach zbiorczych. Plastikowe sześciopaki zastąpione mają być opakowaniami z papieru i włókniny. 

Ten krok jest wyjątkowy – to pierwsza światowa marka, która decyduje się na wprowadzenie nowych opakować tego rodzaju. Z takimi ekologicznymi opakowaniami eksperymentowały mniejsze marki, ale Corona jest pierwszym globalnym potentatem, który idzie w tym kierunku. 

Obecnie sześciopaki wykonuje się z biodegradowalnego polietylenu. Rozpada się on na mniejsze fragmenty, jeśli nie jest poddany poprawnemu procesowi recyklingu. Dzięki temu nie stanowi zagrożenia dla zwierząt, ale nadal prowadzi do zanieczyszczenia mórz i oceanów. 

Corona wprowadzić chce biodegradowalne sześciopaki wykonane w pełni z włókien roślinnych. Materiał ten jest w pełni kompostowalny i rozkłada się jak każda inna substancja pochodzenia roślinnego. Nie jest szkodliwy dla przyrody. „Nasze oceany są pod ciągłym atakiem. Odbieramy im życie w przerażającym tempie, niszcząc chemię, która pozwala nam istnieć”, mówi CEO i założyciel Parley for Oceans, Cyrill Gutsch. „Dlatego zgłaszamy się do tych, którzy mają władze. Corona taką posiada i jest naszym sprzymierzeńcem w walce z zanieczyszczeniem plastikiem”. 

Co roku do oceanów trafia 8 milionów ton plastikowych odpadów. Strategia Parleya opiera się na powstrzymaniu możliwie dużej ilości tych odpadów, tworząc alternatywy dla opakowań i innych plastikowych przedmiotów. 

Źródło: inhabitat.com

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Tesla model Y – konsensus pomiędzy jakością a ceną

Miłośnicy pojazdów elektrycznych w końcu doczekali się: po szumnych zapowiedziach i latach wyczekiwania w marcu 2019 roku zaprezentowano Tesla model Y. To luksusowe auto o dużym zasięgu w USA traktowane jako „kompaktowy” SUV. Do setki rozpędza się od 3,7 do 5,1 sekundy (w zależności od wariantu). Cena wyjściowa rozpoczyna się od 38,5 tys. dolarów.