Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Cruise i Microsoft współpracują nad autonomicznym pojazdem

microsoft

Cruise i Microsoft współpracują nad autonomicznym pojazdem

Producent samochodów autonomicznych Cruise, którego największym udziałowcem jest General Motors, na początku tego tygodnia oznajmił, że podejmie współpracę z firmą Microsoft. Jej celem będzie rozwój oraz przyspieszenie komercjalizacji pojazdów autonomicznych.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Koncerny samochodowe inwestują w Cruise

Nowa inwestycja Cruise, start-upu z San Francisco, wyniesie ponad 2 miliardy dolarów. Firma uzyska wsparcie finansowe nie tylko General Motors i Microsoftu, lecz także Hondy oraz inwestorów instytucjonalnych. 

Wzrost wartości start-upu

Taka inwestycja plasuje amerykański start-up w czołówce przedsiębiorstw, rozwijających autonomiczne pojazdy i technologie. Obecnie jego wartość szacowana jest na 30 miliardów dolarów. Według serwisu dla inwestorów PitchBook niewiele dzieli go od lidera w tej dziedzinie, spółki Waymo. 

Również wartość akcji General Motors znacznie się zwiększyła, osiągając 54,09 dolarów, co oznacza wzrost o 8,2% w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Microsoft dostarczy oprogramowanie

Cruise użyje Azure, platformy przetwarzania danych w chmurze, dostarczonej przez firmę Microsoft, którą wykorzysta w swoich autonomicznych pojazdach. 

Inni producenci samochodów, w tym Volkswagen i Toyota Motor, również używali platformy Azure, jednak do usług innych niż autonomiczna jazda. 

General Motors będzie współpracować z firmą Microsoft w celu przyspieszenia inicjatyw automatyzacji, w tym sztucznej inteligencji. Przedsiębiorstwa zbadają również możliwości usprawnienia operacji w łańcuchach dostaw, przy użyciu technologii cyfrowych. Ponadto współpraca obejmie stworzenie nowych usług w zakresie elektromobilności, w tym robotaxi. 

Źródło: Reuters

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.