Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Czekają nas gigantyczne podwyżki prądu! Znamy sposób jak ich uniknąć!

Czekają nas gigantyczne podwyżki prądu! Znamy sposób jak ich uniknąć!

Rosnące ceny prądu na miesięcznych rachunkach nie są już żadnym zaskoczeniem. Wiele mówi się także o kolejnych podwyżkach prądu, spowodowanych latami zaniedbań polskiego rządu w zakresie transformacji energetycznej. Czy dojdą one do skutku?

Reklama

Jedna z firm energetycznych odkrywa karty i informuje o gigantycznym wzroście cen: “Bylibyśmy zainteresowani wzrostem taryfy na sprzedaż energii dla gospodarstw domowych na poziomie ok. 40%” – mówi Paweł Szczeszek, prezes spółki Enea i jednocześnie zapowiada, że firma będzie składać wniosek do URE o zwiększenie taryfy. Nieoficjalnie mówi się, że reszta firm z branży energetycznej także planuje pójść w ich ślady. Prawdopodobnie jedynym sposobem, na uniknięcie podwyżek jest inwestycja w instalację fotowoltaiczną.

Ostateczną decyzję podejmie URE

O cenach prądu zadecyduje Urząd Regulacji Energetyki i według ekspertów do podwyżek faktycznie dojdzie, lecz prawdopodobnie nie będą one aż tak duże jak chciałyby tego firmy energetyczne. 

Co w praktyce oznaczają takie podwyżki?

Zapowiadany wzrost można łatwo przedstawić za pomocą przykładu: Jeśli weźmiemy pod uwagę roczne zużycie prądu w przeciętnym gospodarstwie domowym na poziomie 2400 kWh i cenę taryfy wynoszącą 0,52 zł, to w skali roku podwyżka wyniesie nawet 500 złotych.

Co jest powodem aż takich podwyżek?

Rosnące ceny prądu są prawdopodobnie wynikiem wielu lat zaniedbań i źle prowadzonej polityki energetycznej w Polsce. Większość państw odchodzi całkowicie lub częściowo od energetyki węglowej i tym samym inwestuje w odnawialne źródła energii. Te działania znacznie przyspieszył jeszcze ostatni raport klimatyczny, który dla Polski wypadł fatalnie, a mimo to nikt nie zabrał głosu w tej sprawie. 

Ratunek stanowi fotowoltaika

Jedyną gwarancją stałej ceny prądu i ochrony przed podwyżkami jest inwestycja w odnawialne źródła energii, takie jak panele fotowoltaiczne i pompy ciepła. Rozwiązanie to na pierwszy rzut oka może wydawać się kosztowne, ale w praktyce inwestycja zwraca się już po 6-7 latach, więc jest to ogromna oszczędność i szereg innych korzyści, np. dla środowiska.

Obecnie na rynku mamy bardzo dużo firm fotowoltaicznych, ale nie każda z nich jest rzetelna w swoich działaniach. Niezwykle ważne jest, aby przy wyborze firmy zwrócić uwagę na kilka czynników, tj., wiarygodność, doświadczenie oraz kontakt z klientem na każdym etapie projektu. Jedną z najczęściej rekomendowanych firm fotowoltaicznych jest FG Energy Wybierając tę firmę, otrzymujesz bezpłatny audyt fotowoltaiczny, kompleksową obsługę – od samego początku inwestycji, aż po serwis posprzedażowy, 25-letnią gwarancję na wydajność paneli, a także pomoc w uzyskaniu dotacji.

Zachęcamy więc do skorzystania z darmowych konsultacji doświadczonej firmy fotowoltaicznej  i uchronienia się przed nadchodzącymi podwyżkami.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.