Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Czy czipowanie psów będzie obowiązkowe?

czipowanie psów

Czy czipowanie psów będzie obowiązkowe?

W tym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło program o nazwie “Piątka dla zwierząt”, który zakłada m.in. zakaz trzymania zwierząt na krótkiej uwięzi i częstsze kontrole schronisk. “Rzeczpospolita” informuje, że partia rządząca szykuje kolejny projekt.

B1
Reklama

Działania prozwierzęce?

Jak czytamy w piątkowym wydaniu “Rzeczpospolitej”, Prawo i Sprawiedliwość zamierza rozszerzyć ustawę o ochronie zwierząt o kolejne regulacje. Nowe przepisy miałyby ograniczyć tzw. pseudohodowle oraz rozwiązać spór dotyczący powszechnego czipowania psów. Jak nieoficjalnie dowiedziała się “Rzeczpospolita”, projekt ustawy pojawi się w najbliższych miesiącach. 

Czipowanie – sporna kwestia

Prawo i Sprawiedliwość zamierza wprowadzić obowiązek czipowania psów, co miałoby pomóc w walce z ich bezdomnością. Politycy z obozu rządzącego podkreślają jednak, że takie rozwiązanie wymaga długotrwałych prac i konsultacji prawnych. Prawdopodobnie projekt ustawy zostanie złożony za kilka miesięcy.

Reklama

– Niektóre kwestie, jak czipowanie psów, są bardzo ważne, jednak wymagają szczegółowych regulacji. Trudno jest mówić o kolejnym projekcie, zanim ten pierwszy nie zostanie złożony w Sejmie – podkreśla w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Michał Moskal, dyrektor biura prezydialnego PiS.

Afera wokół zwierząt futerkowych

W poniedziałek premierę miał film Janusza Schwertnera, w którym reżyser pokazał okropne warunki, jakie panują na fermach zwierząt futerkowych. Reportaż był impulsem do zmiany prawa regulującego branżę futerkową. Wywołał także dyskusję na temat zasadności hodowli zwierząt na futra. 

Źródło: rmf24.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.