Czym jest InnoEnergy?

Rozwój branży energetycznej wymusza na jego współuczestnikach poszukiwanie nowych, innowacyjnych rozwiązań, przystających do bieżących potrzeb. O jednej z takich właśnie inicjatyw opowiedział Błażej Leżeński, Business Development Manager z firmy InnoEnergy.

„InnoEnergy zostało powołane do życia w 2010 r. przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii. Całym [stojącym za tym] pomysłem było stworzenie komercyjnego inwestora, który popchnie całą europejską energetykę do przodu i będzie mógł podejmować większe ryzyko niż inwestorzy finansowi lub przemysłowi” – podkreśla Błażej Leżeński.

InnoEnergy jest funduszem inwestycyjnym, którego celem jest inwestowanie w start-upy oraz projekty przemysłowe w taki sposób, by przy okazji przyciągnąć na rynek innowacyjne rozwiązania. Z myślą właśnie o start-upach firma stworzyła projekt akceleracyjny „Highway®”, skupiający się na wzmacnianiu komponentów, takich jak: drużyna, technologia czy produkt wprowadzony na rynek.

Oprócz tego InnoEnergy jest największym na świecie akceleratorem zrównoważonej energetyki oraz czystej technologii (clean technology). Jest ono także networkiem dla wielu firm energetycznych, spośród których warto wymienić takich gigantów branży, jak: Total, EDF, Schneider, ABB czy gasNatural fenosa.

„My funkcjonujemy jako ta pieczęć jakości dla przemysłu i gwarancja odsączenia pewnego ryzyka na wczesnych etapach start-upu, ponieważ nasi partnerzy wkładają pieniądze w nasz budżet nie dla dywidendy, tylko właśnie dla tego strategicznego benefitu innowacji i konkurencyjnej przewagi, jaką to daje Europie względem Stanów Zjednoczonych lub Azji. (…) Chciałbym też gorąco zaprosić innowatorów oraz przedsiębiorców na event i konkurencję start-upową, organizowaną przez InnoEnergy, a nazwaną »PowerUp!«, która ma za zadanie wyłonić liderów branży wśród start-upów w 12 krajach regionu Centralnej i Wschodniej Europy. Event odbędzie się w maju z wielkim finałem [w czerwcu] w czeskiej Pradze” – podsumowuje i zachęca Błażej Leżeński.

 

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

„Recycling na miarę”. Trzecia edycja konkursu rozstrzygnięta

12 prac, spośród zgłoszeń od 130 uczniów z 30 świętokrzyskich szkół podstawowych, zostało wyróżnionych w konkursie „Recycling na miarę”, którego organizatorem jest Fundacja VIVE Serce Dzieciom i Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach. Tematem przewodnim była twórczość Stanisława Moniuszki.