Czym jest InnoEnergy?

Rozwój branży energetycznej wymusza na jego współuczestnikach poszukiwanie nowych, innowacyjnych rozwiązań, przystających do bieżących potrzeb. O jednej z takich właśnie inicjatyw opowiedział Błażej Leżeński, Business Development Manager z firmy InnoEnergy.

„InnoEnergy zostało powołane do życia w 2010 r. przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii. Całym [stojącym za tym] pomysłem było stworzenie komercyjnego inwestora, który popchnie całą europejską energetykę do przodu i będzie mógł podejmować większe ryzyko niż inwestorzy finansowi lub przemysłowi” – podkreśla Błażej Leżeński.

InnoEnergy jest funduszem inwestycyjnym, którego celem jest inwestowanie w start-upy oraz projekty przemysłowe w taki sposób, by przy okazji przyciągnąć na rynek innowacyjne rozwiązania. Z myślą właśnie o start-upach firma stworzyła projekt akceleracyjny „Highway®”, skupiający się na wzmacnianiu komponentów, takich jak: drużyna, technologia czy produkt wprowadzony na rynek.

Oprócz tego InnoEnergy jest największym na świecie akceleratorem zrównoważonej energetyki oraz czystej technologii (clean technology). Jest ono także networkiem dla wielu firm energetycznych, spośród których warto wymienić takich gigantów branży, jak: Total, EDF, Schneider, ABB czy gasNatural fenosa.

„My funkcjonujemy jako ta pieczęć jakości dla przemysłu i gwarancja odsączenia pewnego ryzyka na wczesnych etapach start-upu, ponieważ nasi partnerzy wkładają pieniądze w nasz budżet nie dla dywidendy, tylko właśnie dla tego strategicznego benefitu innowacji i konkurencyjnej przewagi, jaką to daje Europie względem Stanów Zjednoczonych lub Azji. (…) Chciałbym też gorąco zaprosić innowatorów oraz przedsiębiorców na event i konkurencję start-upową, organizowaną przez InnoEnergy, a nazwaną »PowerUp!«, która ma za zadanie wyłonić liderów branży wśród start-upów w 12 krajach regionu Centralnej i Wschodniej Europy. Event odbędzie się w maju z wielkim finałem [w czerwcu] w czeskiej Pradze” – podsumowuje i zachęca Błażej Leżeński.

 

Dodaj komentarz


You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Chiny rosną w siłę, eksporterzy ropy tracą na znaczeniu

Chiny pełnią wiodącą rolę w dziedzinie energii odnawialnej i są obecnie największym na świecie producentem, eksporterem i instalatorem paneli słonecznych, turbin wiatrowych, baterii i pojazdów elektrycznych – tak wynika z najnowszego raportu Globalnej Komisji Geopolitycznej Przemian Energii, zaprezentowanego 11 stycznia w Abu Zabi. Na znaczeniu tracą liderzy rynku energetycznego opartego na paliwach kopalnych.