Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Czyste Powietrze: pierwsze umowy już podpisane

Czyste Powietrze: pierwsze umowy już podpisane

Pierwsze umowy w ramach programu Czyste Powietrze zostały już podpisane z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Środki w wysokości 178 tys. złotych zostaną przeznaczone na wymianę przestarzałego kotła na ekologiczne źródło ciepła, np. na montaż pompy ciepła, kotła gazowego lub na biomasę.

Reklama

Z WFOŚiGW w Gdańsku umowy podpisało 17 beneficjentów. Jak podkreśla prezes funduszu, Maciej Kazienko: „Są to pierwsze umowy w ramach programu priorytetowego, zatem przechodzimy do historii. A wszystko to w trosce o czyste powietrze naszego miasta, regionu i kraju”.

Jednocześnie Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował, że od 1 stycznia 2019 roku tymczasowo wstrzymany został nabór wniosków w ramach Czystego Powietrza. Według NFOŚiGW jest to sytuacja przejściowa i wiąże się z aktualizacją programu oraz dostosowaniem systemów informatycznych do zmian prawnych, czyli nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Nabór wniosków ma zostać wznowiony niezwłocznie po wdrożeniu aktualizacji.

Przypominamy, że celem rządowego programu Czyste Powietrze jest znaczne ograniczenie emisji pyłów i szkodliwych substancji z domów jednorodzinnych, w których niejednokrotnie korzysta się z przestarzałych źródeł ciepła i złej jakości paliwa lub niska jest efektywność energetyczna budynków. Budżet całego programu to 103 mld złotych.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.