Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Dofinansowanie do fotowoltaiki Mój Prąd 4.0 – musisz spełnić ten kluczowy warunek

Dofinansowanie do fotowoltaiki „Mój Prąd 4.0”

Dofinansowanie do fotowoltaiki Mój Prąd 4.0 – musisz spełnić ten kluczowy warunek

15 kwietnia 2022 wystartowało dofinansowanie do fotowoltaiki Mój Prąd 4.0. Znamy zasady oraz regulamin dotacji, ale niektórym wciąż umyka kluczowy warunek otrzymania dotacji w najnowszej edycji popularnego programu.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Dofinansowanie do fotowoltaiki Mój Prąd 4.0

Od połowy kwietnia można ubiegać się o dofinansowanie do fotowoltaiki Mój Prąd 4.0. Wnioski składać można jedynie przez internet – od 15.04.2022 roku do 22.12.2022 roku, lub do wcześniejszego wyczerpania środków. Budżet programu wynosi 350 mln zł (może zostać rozszerzony), a maksymalna kwota dofinansowania – ponad 20 tys. zł. 

Więcej informacji o programie:

Chociaż w mediach pojawiło się dużo informacji o zasadach dofinansowania do fotowoltaiki „Mój Prąd 4.0”, dostajemy informację, że niektóre osoby spotykają się z odrzuceniem swojego wniosku. Dlaczego? Przypominamy, że…

Kluczowa jest zmiana systemu rozliczeń

Chociaż nie było to zapowiadane od samego początku, to ostatecznie z nowej odsłony programu „Mój prąd” będą mogli skorzystać tylko ci, którzy są w nowym systemie, czyli net-billingu.

Prosumenci pozostający w dotychczasowym systemie opustów (tzw. net metering) mogą przystąpić do programu pod warunkiem przejścia na nowy system rozliczeń. Jednym z załączników do wniosku w programie Mój Prąd 4.0 jest potwierdzenie rozliczania energii elektrycznej w nowym systemie net-billingu wydane przez operatora sieci dystrybucyjnej.

https://swiatoze.pl/moj-prad-4-0-co-trzeba-wiedziec-czym-jest-magazyn-ciepla-magazyn-energii-system-zarzadzania-hems/

źródło: gov.pl, zdj. główne – Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.