Drewniany motocykl napędzany olejem z alg morskich

Holenderski projektant Ritsert Mans oraz naukowiec Peter Mooij stworzyli drewniany motocykl, który napędzany jest paliwem z alg morskich.

„Przy każdym elemencie motocykla zastanawiałem się, jak natura mogłaby mi w tym pomóc” – powiedział Mans, który zbudował ramę i sprężyny pojazdu z drewna. Użył również korka do tłumienia oraz konopi do wzmocnienia całej konstrukcji.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Zespół pracował z ideą uzmysłowienia światu niesamowitych możliwości oleju z glonów morskich. Cała konstrukcja została przetestowana na lokalnej plaży.

W swojej wypowiedzi Mans porównuje eksperyment z pionierską erą lat 40. XX wieku. Ludzie nie mieli wówczas pojęcia, czego się spodziewać w kwestii przyszłego krajobrazu motoryzacyjnego. Teraz gdy miliony osób podejmują zbiorowy wysiłek na rzecz inwestowania w odnawialne źródła energii i zrównoważone inicjatywy, spodziewane są znaczne postępy.

„Ludzie nie wiedzą, jak świat będzie wyglądał za trzydzieści lat pod względem transportu i energii — ale ta niepewność pozwala im rozwijać i tworzyć własne pomysły’’ – powiedział Mans.

Mans i Mooij napisali również książkę The Thick Algae, która wyjaśnia wszelkie tajemnice pomysłu stworzenia paliwa z glonów morskich. Ich dokonania zostały również przedstawione w wielu wywiadach telewizyjnych, jakie można znaleźć za pomocą portali społecznościowych.