1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Druga fabryka LG Chem w Polsce. Koreański producent baterii wyda 5,8 mld zł

Druga fabryka LG Chem w Polsce. Koreański producent baterii wyda 5,8 mld zł

LG Chem buduje drugą w Polsce fabrykę baterii litowo–jonowych do samochodów elektrycznych. Inwestycja ma powstać pod Wrocławiem, a budowa ruszyć już w czerwcu przyszłego roku.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

W Polsce powstaje druga fabryka LG Chem – koreańskiego producenta baterii do e-aut. Jak podaje „Puls Biznesu”, koszt inwestycji to w sumie 5,8 mld zł. Pierwsza fabryka znajduję się w Kobierzycach, druga ma powstać nieopodal Wrocławia. Jednym z czynników decydujących o wyborze lokalizacji jest dostęp do wykwalifikowanej kadry. Budowa fabryki to efekt wysokiej ilości zamówień i dużego zapotrzebowania na baterie litowo-jonowe.

Mamy tak dużo zamówień, że nie wystarczą nam moce zakładu w Kobierzycach. Budowa nowej fabryki musi ruszyć do czerwca przyszłego roku. Na zaawansowanym etapie są plany dotyczące kolejnego zakładu, który najprawdopodobniej będzie zlokalizowany w Polsce. Decyzję ogłosimy być może jeszcze w tym roku” – mówi In Yong Shim, prezes LG Chem Wrocław Energy.

Prezes LG dodaje, że skala inwestycji będzie podobna do tej w Kobierzycach. Do pierwszej fabryki w 2016 r. koreański producent przewidział 1,3 mld zł inwestycji i stworzenie 729 miejsc pracy. Rok później został ogłoszony drugi etap, w którym zwiększono inwestycje o 4,5 mld zł i o 810 miejsc pracy. Baterie z Kobierzyc trafiają do prawie wszystkich producentów samochodów elektrycznych, m.in. do Daimlera, Porsche, Volvo, Audi, Renaulta i Jaguara.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.