Leśnicy rozdają karmniki szczecińskim przedszkolom

Leśnicy rozdają karmniki szczecińskim przedszkolom

Mając na uwadze dobro zwierząt w zimie – głównie ptaków – leśnicy postanowili rozdać karmniki miejskim przedszkolom. Inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem i niesie za sobą pozytywne przesłanie. Pierwszy karmnik dostaną przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Szczecinie.

Za oknem już prawie zima, dlatego zwierzęta będą mieć problem z dostępem do jedzenia. Na ciekawy pomysł dokarmiania ptaków wpadli szczecińscy leśnicy. Zaproponowali miejskim przedszkolom bezpłatne karmniki dla ptaków. Nie sądzili jednak, że spotka się to z tak dużym zainteresowaniem. Początkowo szacowali, że będzie około 10-15 chętnych przedszkoli. Jak podaje Anita Wasiuk z lasów miejskich, do tej pory zgłosiło się 60 placówek i liczba ta ciągle rośnie. Zainteresowanie przerosło wszelkie oczekiwania.

“Mieliśmy przygotowanych 20 karmników. Nie chcieliśmy nikomu odmówić, dlatego też postanowiliśmy, że zrobimy kolejne. Nie spodziewaliśmy się, że będzie to prawie 60 następnych. Cieszymy się, że maluchom przypadła do gustu nasza akcja i już teraz możemy zapowiedzieć, że w przyszłym roku ją powtórzymy”, mówi Krzysztof Matuszak z lasów miejskich i dodaje, że montaż karmników potrwa do połowy grudnia.

Leśnicy po kilka godzin dziennie przygotowują karmniki do zawieszenia na drzewie. Jeśli jednak przedszkola nie posiadają drzew, karmniki będą dodatkowo zaopatrzone w wysokie, drewniane stojaki. Miejscowi leśnicy osobiście zajmą się samym postawieniem stojaka z karmnikiem. Pierwszy karmnik dostaną przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Królowej Jadwigi w Szczecinie. Dzieci zostaną zaangażowane do krótkiej dyskusji na temat akcji. Dowiedzą się o jej szczegółach, przeznaczeniu i zaletach jakie ze sobą niesie. Jak podaje Anita Wasiuk, nie jest wykluczone, że taka inicjatywa będzie przeprowadzana cyklicznie.

Foto: USFWS

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.