Rośnie zainteresowanie programem Czyste Powietrze. W osiem miesięcy podpisano umowy na 140 mln zł

Niemal 9 tysięcy umów o łącznej wartości niemal 140 mln zł zostało już podpisanych w ramach rządowego programu Czyste Powietrze – dowiadujemy się z wpisu Ministerstwa Środowiska opublikowanego na Twitterze. Wnioski o wsparcie złożyło już niemal 52 tys. osób.

„Najnowsze dane pokazują, że program Czyste Powietrze cieszy się dużym zainteresowaniem. Liczba składanych wniosków rośnie z każdym dniem. Aktualnie podpisano już 8797 umów na kwotę sięgającą niemal 140 mln zł” – poinformowało Ministerstwo Środowiska na swoim Twitterze.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Przypomnijmy, program Czyste Powietrze jest flagową rządową inicjatywą mającą stanowić zachętę dla osób fizycznych do przeprowadzania inwestycji w termomodernizację i wymianę źródeł ciepła. Program rozpisany jest na 10 lat. Nabór prowadzony jest od 19 września 2018 roku i potrwa do 30 czerwca 2027 roku. Operatorami programu są wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Wsparcie udzielane jest w formie dotacji i pożyczek. Budżet programu rozpisany na całą dekadę jego trwania obejmuje kwotę 103 mld zł.