Czyste powietrze

Rośnie zainteresowanie programem Czyste Powietrze. W osiem miesięcy podpisano umowy na 140 mln zł

Niemal 9 tysięcy umów o łącznej wartości niemal 140 mln zł zostało już podpisanych w ramach rządowego programu Czyste Powietrze – dowiadujemy się z wpisu Ministerstwa Środowiska opublikowanego na Twitterze. Wnioski o wsparcie złożyło już niemal 52 tys. osób.

„Najnowsze dane pokazują, że program Czyste Powietrze cieszy się dużym zainteresowaniem. Liczba składanych wniosków rośnie z każdym dniem. Aktualnie podpisano już 8797 umów na kwotę sięgającą niemal 140 mln zł” – poinformowało Ministerstwo Środowiska na swoim Twitterze.

Przypomnijmy, program Czyste Powietrze jest flagową rządową inicjatywą mającą stanowić zachętę dla osób fizycznych do przeprowadzania inwestycji w termomodernizację i wymianę źródeł ciepła. Program rozpisany jest na 10 lat. Nabór prowadzony jest od 19 września 2018 roku i potrwa do 30 czerwca 2027 roku. Operatorami programu są wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Wsparcie udzielane jest w formie dotacji i pożyczek. Budżet programu rozpisany na całą dekadę jego trwania obejmuje kwotę 103 mld zł.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Bezemisyjny rejs Grety Thunberg

Jak poinformował kapitan, jacht został zaprojektowany z myślą o prędkości, a nie luksusie. – Nie ma pryszniców ani toalet, do wypróżniania posłuży niebieskie wiadro – dodał. Załoga zapewniła, że podróż powinna przebiegać tak szybko, jak będzie to możliwe, ale z uwagi na trwający sezon huraganów na Atlantyku niczego nie można być pewnym. 18-metrowy jacht wyposażony jest w panele słoneczne i podwodne turbiny, które wytwarzają energię elektryczną, pozwalając na bezemisyjną podróż. Silnik ma być używany tylko w sytuacji kryzysowej.