Dzień Otwarty Domów Pasywnych

Redakcja Świata OZE zaprasza do zwiedzania pokazowego domu zeroenergetycznego podczas Dnia Otwartego Domów Pasywnych w najbliższą sobotę 5 listopada 2016 roku w Kokotowie pod Krakowem.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Marzysz o zdrowym i komfortowym energooszczędnym domu dla Ciebie i Twojej rodziny? Chciałbyś poznać najnowsze technologie budowlane, gwarantujące zdrowe mury, czyste, świeże powietrze i ekstremalnie niskie rachunki? A wszystko to w cenie porównywalnej do energochłonnych budynków tradycyjnych?

Okazja ku temu nadarzy się już 5 listopada 2016 r. podczas Dnia Otwartego Domów Pasywnych w pokazowym domu zeroenergetycznym w Kokotowie koło Krakowa.

Specjaliści odpowiedzą na pytania i zmierzą się ze stereotypami:

  • Czy w domu pasywnym można otwierać okna?
  • Czy taki dom musi być drogi?
  • Czy dom pasywny w ogóle może być ładny?

Dom pasywny jest idealną bazą do stworzenia domu zeroenergetycznego – przy minimalnym zapotrzebowaniu na energię do celów grzewczych i dołożeniu instalacji fotowoltaicznej taki dom staje się budynkiem zeroenergetycznym w bilansie rocznym. Oznacza to, że w ciągu roku taki dom produkuje tyle energii ile sam potrzebuje do celów grzewczych i bytowych, możemy więc mówić o domu bez rachunków.

Dom Otwarty odwiedzić będzie można 5 listopada 2016 r. w godzinach 12 – 18 w Kokotowie 752, 32-002 Kokotów.

Szczegóły i mapa dojazdu na stronie www.domplus.org.pl oraz na fan page’u na Facebooku.