Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Eiffel Investment Group intensyfikuje inwestycje w Europie Środkowo-Wschodniej

Eiffel Investment Group intensyfikuje inwestycje w Europie Środkowo-Wschodniej

29 lutego Eiffel Investment Group ogłosiła otwarcie swojego biura w Warszawie. Działanie Grupy ma na celu przyspieszenie transformacji energetycznej w Europie Środkowo-Wschodniej.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Od 2018 roku Eiffel zainwestowała ponad 500 mln euro w projekty transformacji energetycznej w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku Eiffel otwiera swoje biuro w Warszawie i ogłasza przełomowy sojusz z EBOR, którego celem jest przyspieszenie inwestycji w regionie.

– Polska jest kluczowym rynkiem dla europejskiej transformacji energetycznej i niezależności Europy. Rosnące zaangażowanie w transformację energetyczną Polski i jej potencjał rozwoju zielonej infrastruktury doskonale wpisują się w naszą długofalową strategię inwestycyjną i obszar zainteresowania – powiedział Fabrice Dumonteil, prezes Eiffel Investment Group. – Wierzymy, że nasza obecność w Warszawie w połączeniu ze współpracą z EBOR, pozwolą nam jeszcze bardziej przyspieszyć tempo inwestycji w tym regionie.

Eiffel Investment Group i EBOR podpisały umowę o współpracy, aby wspólnie oferować finansowanie pomostowe, które ma pozwolić na przyspieszenie transformacji energetycznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Partnerstwo to wykorzystuje synergię wiodącej roli EBOR jako inwestora instytucjonalnego, z portfelem inwestycji na poziomie około 14 mld euro od 1991 roku oraz wysokich kompetencji Grupy Eiffel w zakresie finansowania pomostowego zdobytych w 180 transakcjach w sektorze transformacji energetycznej.

Pierwsze 45 mln euro wesprze spółkę PL SUN Sp. z o.o. w realizacji 16 projektów farm fotowoltaicznych o łącznej mocy zainstalowanej 115 MWp. Farmy te mają wygenerować łącznie 131,7 GWh energii i zaoszczędzić ponad 80 tys. ton emisji CO2 rocznie.

Źródło informacji: Eiffel Investment Group
Fot.: canva.com/@pexels/@pixabay

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.