Ekologia dla każdego – warsztaty centrum edukacyjnego Ekolandia.edu

Edukację ekologiczną warto rozpocząć jak najwcześniej, aby nawet najmłodsi mieli szansę zapoznać się z zagadnieniami, do których zalicza się ochrona środowiska naturalnego czy segregacja odpadów. Bez względu na wiek istnieje możliwość zmiany dotychczasowych szkodliwych nawyków i przestawienia się na bardziej świadomy, ekologiczny tryb życia. Taką opcję zapewniają warsztaty ekologiczne, a powyższy temat przybliżyła Kornelia Cypryjańska z centrum edukacyjnego Ekolandia.edu.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Edukacja ekologiczna jest dla nas priorytetem, prowadzimy te zajęcia z pasją, staramy się prowadzić je w taki oryginalny, ciekawy sposób. Dokładamy wszelkich starań, żeby były one w ciekawy sposób przedstawione dzieciom, dorosłym, jak i młodzieży. Te zajęcia są bardzo oryginalne, gdyż też sami tworzymy własne pomoce dydaktyczne. Na rynku trudno jest znaleźć takie różne pomoce związane z promocją edukacji ekologicznej, dlatego sami je tworzymy”, podkreśliła Kornelia Cypryjańska.

Centrum edukacyjne Ekolandia.edu specjalizuje się w tworzeniu i prowadzeniu warsztatów przybliżających w przystępny sposób zagadnienia, takie jak segregowanie odpadów czy oszczędzanie wody oraz energii. Równie ciekawe są zajęcia, w czasie których można wziąć udział w sadzeniu szybko rosnącego drzewka „Bubble”. Starsi uczestnicy mogą natomiast spróbować swych sił w warsztatach tworzenia ekologicznych gier lub w warsztatach chemicznych.

Zajęcia prowadzone są według oryginalnego scenariusza, a do ich realizacji wykorzystywane są autorskie zabawki i pomoce naukowe – są one dostosowane do aktualnej tematyki warsztatów. Młodsi uczestnicy na pamiątkę udziału w zajęciach z segregacji odpadów otrzymują specjalne prezenty, takie jak ekologiczne ołówki, kredki i zakładki.

Centrum edukacyjne Ekolandia.edu ma swoją siedzibę we Wrocławiu, jednak warsztaty ekologiczne prowadzi na terenie całego kraju. Rocznie instytucja ta przybliża zagadnienia związane z ochroną środowiska dla ponad 20 tys. uczestników. Zajęcia są dostosowane do wszystkich grup wiekowych, mogą być prowadzone w przedszkolach, szkołach lub w firmach.