Ekologiczna flota autobusów obsługuje lotnisko w Amsterdamie

Ekologiczna flota autobusów obsługuje lotnisko w Amsterdamie

Amsterdam Schiphol to jeden z największych portów lotniczych Europy. W marcu tego roku firma Heliox zamontowała na nim i oddała do użytku stacje ładowania EV o mocy 13 MW. Dzięki temu 100 autobusów kursujących po lotnisku i w jego pobliżu będzie miało napęd elektryczny.

Schiphol to coś więcej niż lotnisko. To jeden z największych węzłów transportu publicznego w Holandii. Fantastycznie, że od dzisiaj tysiące pasażerów i osób dojeżdżających do pracy będzie mogło korzystać z całkowicie ekologicznej floty autobusowej”, powiedziała Miriam Hoekstra-van der Deen, dyrektorka ds. operacyjnych lotniska w Amsterdamie.

Firma Heliox zaopatrzyła lotnisko w 23 ładowarki o mocy 450 kW. Ich moc pozwoli naładować baterie autobusowe w czasie nie dłuższym niż 4 minuty, dzięki umieszczonym na dachach pojazdów pantografom.

Poza wymienionymi superszybkimi ładowarkami spółka Heliox dostarczyła ponadto 86 ładowarek o mocy 30 kW, które zostały zlokalizowane w zajezdniach autobusowych.

Każdego dnia autobusy obsługujące trasy na i z lotniska Schiphol pokonują ponad 30 tys. kilometrów. Dzięki zastosowaniu elektrycznych pojazdów znaczącemu obniżeniu ulegnie emisja szkodliwych substancji oraz poziom hałasu.

Źródło: heliox.nl, orpa.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.