1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Ekologiczne bzdury polityków w 2020 roku

ekologia

Ekologiczne bzdury polityków w 2020 roku

Negatywne zmiany klimatu i zanikanie gatunków są faktem. Eksperci, badający ten temat nawet od kilkudziesięciu lat, tłumaczą naukowo niekorzystne procesy, spowodowane nadmierną eksploatacją zasobów planety. Wiele mówi się również o konieczności ochrony i otoczenia większą troską zwierząt. Nawołują do tego nie tylko ekoaktywiści i oddolne stowarzyszenia, lecz także szanowane na całym świecie persony z rozmaitych kręgów, jak papież Franciszek, czy aktor o międzynarodowej sławie, Joaquin Phoenix. 

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Tymczasem niektórzy politycy, lub osoby publiczne, zdają się być głusi na wszelkie apele naukowców,  i aktywistów. Z chęcią głoszą sformułowania, które są nie tyle kontrowersyjne, ile niepoparte wiedzą z zakresu danej dziedziny.

Kowalski: w neutralności klimatycznej nie chodzi o żaden klimat

W Europejskim Zielonym Ładzie chodzi głównie o uzależnienie polskiej gospodarki od Berlina i Brukseli. Tak przynajmniej twierdzi wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski. 

Cóż, winny zawsze musi być…

MEN: dzięki ociepleniu klimatu zapłacimy niższe rachunki zimą

Po seansie filmu przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wyciągamy następujące wnioski: dzięki ociepleniu klimatu będzie nam cieplej, zimą zapłacimy niższe rachunki i będziemy mieli lepsze plony.

Jak widać, rzetelna edukacja ekologiczna w warunkach polskiego szkolnictwa ciągle pozostaje tylko mglistą mrzonką…

Bosak: ktoś coś rozumie z zakazu fajerwerków w Sylwestra?

Były kandydat na prezydenta RP postanowił odnieść się do apelu premiera Mateusza Morawieckiego o nieużywanie fajerwerków w Sylwestra. 

Niestety, kolejny raz wykazał się brakiem empatii względem naszych braci mniejszych.

Sośnierz: zwierzęta mają prawo być smaczne

Panu Bosakowi wtóruje jego kolega z Konfederacji. Podczas trwającej dyskusji nad Piątką dla Zwierząt, poseł Dobromir Sośnierz zamieścił na Instagramie stwierdzenie, które nie tylko trąci absurdem, ale i ignorancją.

Świerzyński: wydobycie węgla powinno skończyć się wtedy, gdy skończy się węgiel

Założyciel zespołu Bayer Full i były członek Polskiego Stronnictwa Ludowego odnalazł się w nowej roli – eksperta do spraw polskiej energetyki. W programie Michała Rachonia “#jedziemy” wypowiadał się na temat planów odstąpienia Polski od wydobycia węgla kamiennego po 2050 roku. 

Moim zdaniem wydobycie węgla powinno skończyć się wtedy, kiedy skończy się węgiel – stwierdził. – Mamy tyle wspaniałych technologii oczyszczania tego węgla. Naukowcy wiedzą, co zrobić, żeby ten węgiel, w cudzysłowie, nie truł. 

My jednak wolimy, kiedy pan Sławomir śpiewa, niż komentuje polską energetykę…

Zgadzacie się z naszym wyborem? A może macie inne typy? Koniecznie podzielcie się z nami w komentarzach!

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.