1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

TOP 5: Wydarzenia najlepsze dla środowiska w 2020 roku

natura

TOP 5: Wydarzenia najlepsze dla środowiska w 2020 roku

2020 to rok, o którym wielu z nas z pewnością chciałoby zapomnieć. W czasie kryzysu zdrowotnego i społeczno-gospodarczego, zaczęliśmy rozumieć, że dobrostan ludzi i dobrostan planety są ze sobą ściśle związane. Ale rok 2020 obfitował też w pozytywne wydarzenia i decyzje, które dają nadzieję, że zmiana na lepsze jest możliwa i zbliża się wielkimi krokami. Przedstawiamy 5 takich wydarzeń – zarówno w skali kraju, jak i świata.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Wiodące gospodarki ogłaszają datę osiągnięcia neutralności klimatycznej

Chiny, Japonia i Korea Południowa są jednymi z największych gospodarek na świecie. Na przełomie września i października, przywódcy tych azjatyckich krajów ogłosili zamiary osiągnięcia neutralności emisyjnej, a także podali konkretne daty realizacji tego celu. 

Biorąc pod uwagę azjatycką skrupulatność, wierzymy, że wszystkie założenia zostaną osiągnięte.

Polska elektromobilność rośnie w siłę

Pod koniec listopada 2020 roku, liczba zarejestrowanych w Polsce elektryków wynosiła ponad 17 tysięcy. Uważasz, że to niewiele? Być może, jednak warto zauważyć, że wzrost o 120% w porównaniu do roku poprzedniego. Rozwoju elektromobilności nie zahamowała nawet pandemia COVID-19.

Dodatkowo, Ministerstwo Klimatu już przygotowuje odpowiednie regulacje, mające zachęcić kierowców do wyboru nisko- i zeroemisyjnych środków transportu. A biorąc pod uwagę prognozowane spadki cen pojazdów elektrycznych, będzie tylko lepiej!

Polacy coraz chętniej inwestują w fotowoltaikę

Sukces II edycji programu “Mój Prąd” pokazał, że zaufanie Polaków do odnawialnych źródeł energii rośnie coraz bardziej. Na fotowoltaikę decydujemy się z różnych powodów – zarówno środowiskowych, jak i finansowych. A z takim podejściem poprawa stanu powietrza i jakości życia staje się możliwa!

Zakaz mokrych targów

Mokre targi, na których sprzedawane są dzikie zwierzęta, uważane są za źródło męczącej nas od prawie roku pandemii. Dopiero tak tragiczne wydarzenie spowodowało, że w przestrzeni publicznej zaczęto dyskutować o konieczności likwidacji mokrych targów i handlu dziką fauną. 

Jednymi z pierwszych, którzy przedstawili projekt ustawy zakazującej jakiegokolwiek handlu żywymi stworzeniami, byli senatorowie z USA. Trzymamy kciuki za ich działania i mamy nadzieję, że kolejne rządy wezmą z nich przykład. 

Polski Pakt Plastikowy

Plastik i mikroplastik są wszędzie – nawet na Mount Evereście! Aby go ograniczyć, społeczeństwo podejmuje oddolne działania, m.in. decydując się żyć less waste lub zero waste. Ale do osiągnięcia sukcesu potrzebne jest zaangażowanie producentów, którzy będą zmniejszać zużycie pierwotnych tworzyw sztucznych w opakowaniach i wdrażać w życie założenia gospodarki obiegu zamkniętego. 

W takim celu powstał właśnie Polski Pakt Plastikowy, składający się z przedstawicieli biznesu, organizacji pozarządowych i ludzi nauki. 

Z niecierpliwością czekamy, co przyniesie nam rok 2021 w obszarze ekologii!

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.