1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Ekologiczne nawrócenie: Czy grzech przeciw środowisku zostanie formalnie uznany przez Kościół?

Ekologiczne nawrócenie: Czy grzech przeciw środowisku zostanie formalnie uznany przez Kościół?

Podczas synodu amazońskiego, który odbywa się obecnie w Watykanie, została zgłoszona propozycja, by Kościół oficjalnie uznał za grzech niszczenie środowiska naturalnego i złe obchodzenie się z przyrodą.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

O koncepcji wprowadzenia „kanonu ekologicznego” poinformował oficjalny portal Vatican News w syntezie kolejnych sesji obrad ojców synodalnych.

Pochodzący z Austrii biskup Erwin Krautler, który pełnił posługę w Brazylii, zaapelował o „ekologiczne nawrócenie”. W swoim synodalnym przemówieniu stwierdził, że należy „zrozumieć powagę grzechu przeciwko środowisku naturalnemu”, który jest „równy grzechowi przeciwko Bogu, przeciwko bliźniemu i przyszłych pokoleń”.

Włoska prasa przypomina, że to nie pierwszy apel kościelnych władz. W 2016 roku papież Franciszek w orędziu na temat przyrody mówił o grzechach wobec niej popełnianych. „La Repubblica” zauważyła, że także jego poprzednicy św. Jan Paweł II i Benedykt XVI – powtarzali, że ten, kto dopuszcza się wyzysku środowiska naturalnego, powinien odpowiedzieć przed Bogiem.

Źródło: cudaboze.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.