ŚwiatOZE.pl

Portal Odnawialnych Źródeł Energii

Ekologicznie po mieście – skutery i rowery elektryczne od Zipp

Rozwój elektromobilności skupiony jest przede wszystkim na autach elektrycznych, ale w miastach sprawdzają się również inne pojazdy zasilane prądem. Rowery, motorowery i skutery elektroniczne to dobry sposób na szybkie poruszanie się i brak zanieczyszczeń.

Skutery i rowery elektryczne to dobra alternatywa dla spalinowego transportu. Sprawnie i szybko można się nimi poruszać po mieście. Wyróżnia je niski koszt eksploatacji, brak emisji zanieczyszczeń oraz brak dodatkowego hałasu w ruchu ulicznym. Nie bez znaczenia jest również dynamika jazdy, która wiąże się z omijaniem korków i łatwością w parkowaniu.

Przy inwestycji w rower, motorower lub skuter elektryczny należy jednak wziąć pod uwagę, tak jak w przypadku aut zasilanych prądem, długość ładowania oraz zasięg. Rozwój elektromobilności powoduje, że ilość ładowarek w miastach wzrasta, co zdecydowanie ułatwia korzystanie z tego typu pojazdów.

Jedną z firm, która sprzedaje pojazdy elektryczne z myślą o dynamicznym i ekologicznym ruchu osobowym, jest ZIPP, który działa na rynku polskim już od 10 lat. W swojej ofercie ma motocykle, motorowery, skutery, quady i pojazdy dla najmłodszych.

Dla przykładu, jak podaje przedstawiciel firmy, Rafał Gryczon: „Skutery wyposażone są w baterie żelowe, co pozwala na oszczędność kosztów produkcji. Czas ładowania to około 7-8 godzin, a zasięg 50-60 kilometrów”. Wszystko zależy od trybu eksploatowania. Użytkownicy do dyspozycji mają: szybki, wolny i ekonomiczny.  Natomiast rowery wyposażone są w baterię, która wspomaga pracę pedałowania i pozwala na rozwinięcie prędkości nawet do 50 km/h.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Czy Stany Zjednoczone zapłacą odszkodowania za cła na panele fotowoltaiczne?

Następny artykuł

1.2 GW mocy u wybrzeży Wielkiej Brytanii do 2020 roku

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,