Ekowydarzenia #17

Kolejny tydzień i kolejne zestawienie webinarów oraz spotkań dotyczących OZE, ochrony środowiska i ekologii. Szczególnie polecamy konferencję PV Gigacon, której patronem medialnym jest Świat OZE. Wśród tematów omawianych w czasie wydarzenia jest m.in. bezpieczeństwo PPOŻ. instalacji PV oraz ich uzgodnienie z rzeczoznawcami. 

29.03, godz. 9:00

Ekologia działań w instytucji kultury

Szkolenie online na temat tego, jak stawać się instytucją kultury przyjazną środowisku oraz jak podnosić świadomość ekologiczną naszych odbiorców.

Szkolenie skierowane jest do dyrektorów instytucji kultury, edukatorów i animatorów, kierowników działów i wszystkich, którzy widzą potrzebę działania na rzecz minimalizowania wpływu człowieka na środowisko.

Organizator: Narodowe Centrum Kultury, Kadra Kultury NCK

Wydarzenie: klik

29.03, godz. 12-15:00

Konferencja: Woda – wspólne dobro, wspólny problem

Fundacja „Rozwój TAK – Odkrywki NIE” i Centrum Zrównoważonego Rozwoju, zachęceni sukcesem pierwszej konferencji „Woda – wspólne dobro, wspólny problem”, zapraszają na drugą odsłonę „Instytucje, naukowcy i eksperci o zasobach wody w regionach węglowych nad Wartą (Bełchatów i Wielkopolska Wschodnia)”.

Organizator: Fundacja Rozwój Tak, Odkrywki Nie

Informacje: klik

Rejestracja: klik

30.03, godz. 10:00-11:00

Szkolenie ślad węglowy

Podczas spotkania Bartosz Ochocki – konsultant ds. ochrony środowiska w Atmoterm SA opowie o tym, jak trend dążenia do neutralności klimatycznej będzie oddziaływał na firmy. Przedstawi także nowe regulacje związane z ochroną klimatu i przybliży kwestię śladu węglowego.

Organizator: Atmoterm SA

Informacje: klik

30.03, godz. 11:00

Live! KONCESJE w branży OZE – Transformacja Energetyczna

Wywiad Rahima Blaka, CEO Copernica z Danielem Raczkiewiczem, który jest odpowiedzialny za budowanie strategii energetycznych w IEN Energy. 

Organizator: Copernic

Wydarzenie: klik

31.03, godz. 9:30-13:00

PV Gigacon PATRONAT ŚWIAT OZE

Konferencja poświęcona zagadnieniom fotowoltaiki, podczas której omówione zostaną szanse i wyzwania stojące przed firmami zajmującymi się energią odnawialną. Uczestnicy dowiedzą się także, jak energia pozyskiwana ze słońca wykorzystywana jest w Polsce, a jak w innych częściach Europy.

Organizator: GigaCon

Informacje: klik