Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Ekowydarzenia #18

ekowydarzenia 18

Ekowydarzenia #18

Kwiecień plecień – mówi polskie porzekadło. Na szczęście mamy alternatywę na te bardziej deszczowe i pochmurne dni. Wydarzenia online. Z pewnością każdy wybierze coś dla siebie.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

13.04, godz. 9:00

Selektywna zbiórka bioodpadów – szkolenie praktyczne

Tematyka odpadów i ich właściwej segregacji to temat bardzo ważny. Jednak wiele związanych z nim zagadnień pozostaje niejasnych. Praktyczne szkolenie ma pomóc w usystematyzowaniu wiedzy. 

Poruszane zagadnienia:

– aktualny stan prawny dotyczący selektywnej zbiórki bioodpadów, projektowane zmiany,

– obowiązki uczestników systemu gospodarowania odpadami,

– modele zbiórki bioodpadów akceptowane przez mieszkańców,

– dobre praktyki zbiórki bioodpadów w Polsce oraz na świecie,

– istotne elementy specyfikacji przetargowej na odbiór i zagospodarowanie bioodpadów.

Wydarzenie: klik

Zapisy: klik

13.04, godz. 18:00

Jadalne miasto. W kierunku nowego modelu

Czy troska o planetę i dobrostan wszystkich jej mieszkańców staną się postpandemiczną utopią? Jak pandemia wpłynie na zwiększenie świadomości środowiskowej, dążenie społeczeństw do życia w równowadze i bliskości z naturą? W jaki sposób w kolejnych latach możemy stworzyć taki model, który pozwoli nam korzystać z zasobów naturalnych Ziemi, jej plonów i dóbr, zgodnie z potrzebami i w sposób bezpieczny dla ekosystemów? Cykl zakończy rozmowa o gospodarce obiegu zamkniętego, postwzroście i ideach permakultury.

Wydarzenie: klik

Zapisy: klik

Informacje: klik

13.04, godz. 19:00

Zwykli ludzie mogą robić niezwykłe rzeczy

Gościem spotkania będzie Julia Butterfly Hill – amerykańska aktywistka ekologiczna, pisarka, mówczyni motywacyjna, która przez ponad 2 lata zamieszkiwała na olbrzymiej 55-metrowej 1500-letniej sekwoi w Kalifornii, broniąc ją przed wycinką.

Wydarzenie: klik

Live: klik

15.04, godz. 16:00

Polska droga do neutralności klimatycznej – Solve Climate by 2030

Zastanawiasz się nad otaczającym Cię światem i zachodzącymi na nim zmianami? Wiesz jakie są przyczyny i skutki globalnego ocieplenia? Czym jest neutralność klimatyczna i jak ją osiągnąć?

Odpowiedzi na te i inne pytania padną podczas spotkania „Polska droga do neutralności klimatycznej” – krajowej edycji konferencji z cyklu „Solve Climate by 2030”, realizowanego przez nowojorski Bard College (Center For Environmental Policy).

Wydarzenie: klik

Zapisy: klik

Informacje: klik

16.04, godz. 9:00

Bioróżnorodność w przestrzeni miasta

Odpowiedzialne projektowanie, zieleń miejska a problemy pszczelego świata, drzewa sędziwe – ośrodki bioróżnorodności oraz bioróżnorodność Białegostoku – to tematy, które zostaną poruszone na spotkaniu.

Wydarzenie: klik

Zapisy: klik

16.04, godz. 10:00

Koncepcja domu zerokosztowego. Pompa ciepła. Rekuperacja. Fotowoltaika.

Prelegenci odpowiedzą na pytania o dom zerokosztowy. Poruszą temat pomp ciepła, rekuperacji i fotowoltaiki, a także programów dofinansowań inwestycji. Prelegentami będą: Radosław Sosnowski, Product Manager Klimatyzacja; Jacek Kidoń, Product Manager Centrale Wentylacyjne; Jarosław Kołodziejczyk, Właściciel firmy kup.solar, specjalista ds. fotowoltaiki.

Wydarzenie: klik

Zapisy: klik

17.04, godz. 9:00

Fotowoltaika, Pompa Ciepła, Kotły, Piece 5tej Generacji

Wśród tematów poruszonych na spotkaniu są nowe technologie, produkty i akcesoria oraz wpływ na środowisko.

Wydarzenie: klik

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.