Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Jak zmiany w przepisach wpłyną na opłacalność fotowoltaiki? [webinar]

Jak zmiany w przepisach wpłyną na opłacalność fotowoltaiki? [webinar]

Już 1 kwietnia w życie wchodzą nowe przepisy dla prosumentów, a wraz z nimi system net-billingu. Czym jest i jak działa net-billing? Kogo dotyczą nowe zasady rozliczania energii? I czy zmiany w przepisach wpłyną na opłacalność fotowoltaiki? Tego wszystkiego dowiedzą się uczestnicy bezpłatnego webinaru, który odbędzie się 31 marca. Organizatorem spotkania jest firma Columbus.

B1
Reklama

Różnica między net-billingiem a starym modelem rozliczeń

1 kwietnia wchodzi w życie nowelizacja ustawy prosumenckiej, która rewolucjonizuje sposób rozliczania fotowoltaiki. Net-billing, bo to o nim mowa, wprowadził sporo zamieszania i niepewności w życie przyszłych prosumentów. Główna różnica pomiędzy net-billingiem a starym modelem rozliczeń polega na zmianie ceny za energię elektryczną oddaną do sieci. W systemie opustowym energia oddawana do sieci miała tę samą wartość w dowolnym czasie w roku. Dodatkowo jej wartość była obniżona o 20-30% w zależności od tego, czy instalacja przekraczała 10 kWp. Teraz prosumenci będą sprzedawać nadwyżkę energii wprowadzoną do sieci po określonej cenie, a za energię pobraną zapłacą jak inni odbiorcy.

1584x396

Alternatywa dla nowego systemu rozliczeń

Jeśli chcesz dowiedzieć się, na czym dokładnie polega net-billing oraz czy nadchodzące zmiany wpłyną na opłacalność inwestycji w przydomowe elektrownie słoneczne, dołącz do webinaru organizowanego przez firmę Columbus. Spotkanie prowadzą Marcin Kwiecień Regionalny Kierownik Sprzedaży Columbus, ekspert w dziedzinie OZE oraz Michał Kopyść, ekspert w zakresie energetyki odnawialnej. Prowadzący opowiedzą o alternatywie dla nowego systemu rozliczeń, czyli bilansowaniu 1:1. Usługa Prąd jak Powietrze (PJP 2.0) działa jak dotychczasowy system opustów. Klienci firmy mogą bilansować energię 1:1, a Columbus pokrywa koszty dystrybucji.

Reklama

Webinar: Jak zmiany w przepisach wpłyną na opłacalność fotowoltaiki?

31 marca 2022, godz. 18:00
Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na webinar

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.