1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Jak zmiany w przepisach wpłyną na opłacalność fotowoltaiki? [webinar]

Jak zmiany w przepisach wpłyną na opłacalność fotowoltaiki? [webinar]

Już 1 kwietnia w życie wchodzą nowe przepisy dla prosumentów, a wraz z nimi system net-billingu. Czym jest i jak działa net-billing? Kogo dotyczą nowe zasady rozliczania energii? I czy zmiany w przepisach wpłyną na opłacalność fotowoltaiki? Tego wszystkiego dowiedzą się uczestnicy bezpłatnego webinaru, który odbędzie się 31 marca. Organizatorem spotkania jest firma Columbus.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Różnica między net-billingiem a starym modelem rozliczeń

1 kwietnia wchodzi w życie nowelizacja ustawy prosumenckiej, która rewolucjonizuje sposób rozliczania fotowoltaiki. Net-billing, bo to o nim mowa, wprowadził sporo zamieszania i niepewności w życie przyszłych prosumentów. Główna różnica pomiędzy net-billingiem a starym modelem rozliczeń polega na zmianie ceny za energię elektryczną oddaną do sieci. W systemie opustowym energia oddawana do sieci miała tę samą wartość w dowolnym czasie w roku. Dodatkowo jej wartość była obniżona o 20-30% w zależności od tego, czy instalacja przekraczała 10 kWp. Teraz prosumenci będą sprzedawać nadwyżkę energii wprowadzoną do sieci po określonej cenie, a za energię pobraną zapłacą jak inni odbiorcy.

1584x396

Alternatywa dla nowego systemu rozliczeń

Jeśli chcesz dowiedzieć się, na czym dokładnie polega net-billing oraz czy nadchodzące zmiany wpłyną na opłacalność inwestycji w przydomowe elektrownie słoneczne, dołącz do webinaru organizowanego przez firmę Columbus. Spotkanie prowadzą Marcin Kwiecień Regionalny Kierownik Sprzedaży Columbus, ekspert w dziedzinie OZE oraz Michał Kopyść, ekspert w zakresie energetyki odnawialnej. Prowadzący opowiedzą o alternatywie dla nowego systemu rozliczeń, czyli bilansowaniu 1:1. Usługa Prąd jak Powietrze (PJP 2.0) działa jak dotychczasowy system opustów. Klienci firmy mogą bilansować energię 1:1, a Columbus pokrywa koszty dystrybucji.

Webinar: Jak zmiany w przepisach wpłyną na opłacalność fotowoltaiki?

31 marca 2022, godz. 18:00
Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na webinar

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.