Ekowydarzenia #19

Ekowydarzenia #19

W nadchodzącym tygodniu ważne święto – Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszym zestawieniu wydarzeń dominują te poświęcone środowisku naturalnemu. Dołącz, zainspiruj się, działaj. 

19 kwietnia, godz. 14:00

Franczyza 2.0 – Strategia, edukacja, technologia. Jak rozpoznać dobrą franczyzę?

Podczas spotkania poruszony zostanie temat franczyz. Jakie są perspektywy rozwoju rynku franczyzy w 2021 roku? Jak wygląda strategia w sieci franczyzowej? Jak budować przewagę konkurencyjną?

Gośćmi będą Partnerzy Projektu Franczyza 2.0:

Dr Adam Manikowski, Dyrektor Zarządzający Żabka

Paweł Bednarek, CEO Columbus Elite

Marek Rogala, CEO Pascal Franchise

Inicjatorką Projektu Franczyza 2.0 jest Monika Ferreira, Founding Partner w I’GS In Good Strategy

Wydarzenie: klik

Zapisy: klik

19 kwietnia, godz. 18:00

Nauka w zagrożonym raju

Okolice bieguna są szczególnie zagrożone przez kryzys klimatyczny. Czy możemy go uratować? Jak uprawia się naukę na polarnej stacji badawczej? O tym opowie biolog i miłośnik przyrody, dr Mikołaj Golachowski

Wydarzenie: klik

Transmisja: klik

21 kwietnia, godz. 18:00

Wirtualne śmieci. Czym jest ekologia cyfrowa?

Czy rozwiązania cyfrowe faktycznie są tak ekologiczne, jak nam się wydaje? Okazuje się, że nie tylko produkcja urządzeń, które służą nam do korzystania z Internetu, ale również samo korzystanie z nich, pozostawia ślad węglowy. Wysyłanie maili, oglądanie filmów na platformach streamingowych oraz sposób projektowania stron internetowych nie pozostają obojętne dla środowiska. W czasie spotkania dowiesz się więcej o tym, czym właściwie jest ekologia cyfrowa i jak można wdrażać jej zasady w swoim codziennym życiu.

Wydarzenie: klik

21-23 kwietnia, godz. 9:00

Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2021

Trzydniowe wydarzenie online w formule hybrydowej, podczas którego omówione zostaną konsekwencje zmian klimatycznych, sprawiedliwej transformacji oraz pomysły na to, aby w naszym kraju było czyste powietrze. Szczyt jest przestrzenią dla ogólnopolskiej debaty o klimacie i ochronie środowiska w Polsce.

Celem Szczytu Klimatycznego TOGETAIR jest zainicjowanie wspólnych działań wszystkich sektorów kraju: rządu, samorządów, nauki, biznesu, NGOSów i mediów, na rzecz ochrony środowiska oraz stworzenia ambitnej, racjonalnej ekonomicznie polskiej polityki klimatycznej.

Wydarzenie: klik

21 kwietnia, godz. 12:00

Mistrzowie Krajobrazu

Bezpłatna konferencja online dla architektów, architektów krajobrazu, projektantów ogrodów oraz urbanistów. Wśród poruszonych tematów, m.in.: odpowiedzialne projektowanie ogrodu, miejsca do życia w czasach zmian klimatycznych – projekty dzielnic w miastach na terenach Niemiec i Holandii. Studium przypadków.

Wydarzenie: klik

22 kwietnia, godz. 10:00

O sąsiedztwie z wilkami bez strachu – webinar WWF Polska

W ostatnim czasie w mediach dużo pisze się o wilkach. Podczas webinaru WWF odbędą się otwarte warsztaty o wilku i o wpływie mediów na przyszłość tego gatunku. Jak odróżnić niebezpieczne zachowania wilka od tych, które nie stanowią dla nas zagrożenia? Jak być dobrym sąsiadem wilka?

Zapraszamy na otwarte warsztaty o wilku i o wpływie mediów na przyszłość tego gatunku.

Rejestracja: klik

Wydarzenie: klik

22 kwietnia, godz. 18:00

Las dla człowieka – webinar z Fundacją Las Na Zawsze

Webinar z okazji Dnia Ziemi. Dominika Zub, społeczniczka, pasjonatka natury, działaczka Fundacji Las na zawsze opowie o relacji człowieka z naturą i o tym, jak ważna jest dla nas jej bliskość w codziennym życiu.

Wydarzenie: klik