Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Ekowydarzenia #19

Ekowydarzenia #19

W nadchodzącym tygodniu ważne święto – Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszym zestawieniu wydarzeń dominują te poświęcone środowisku naturalnemu. Dołącz, zainspiruj się, działaj. 

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

19 kwietnia, godz. 14:00

Franczyza 2.0 – Strategia, edukacja, technologia. Jak rozpoznać dobrą franczyzę?

Podczas spotkania poruszony zostanie temat franczyz. Jakie są perspektywy rozwoju rynku franczyzy w 2021 roku? Jak wygląda strategia w sieci franczyzowej? Jak budować przewagę konkurencyjną?

Gośćmi będą Partnerzy Projektu Franczyza 2.0:

Dr Adam Manikowski, Dyrektor Zarządzający Żabka

Paweł Bednarek, CEO Columbus Elite

Marek Rogala, CEO Pascal Franchise

Inicjatorką Projektu Franczyza 2.0 jest Monika Ferreira, Founding Partner w I’GS In Good Strategy

Wydarzenie: klik

Zapisy: klik

19 kwietnia, godz. 18:00

Nauka w zagrożonym raju

auTXYC 5qmw2DGdABHFIUmZHF0VfJ9YarBct7SlbKvppRozYlwW6ZITDq1bIq4c1gY SeNX8as7iObQcg3bwCqr9jzjWPAaR3YUC4yMP Fvc7 Mcr78oSXC gDaQQC7BjHBFGopZ

Okolice bieguna są szczególnie zagrożone przez kryzys klimatyczny. Czy możemy go uratować? Jak uprawia się naukę na polarnej stacji badawczej? O tym opowie biolog i miłośnik przyrody, dr Mikołaj Golachowski

Wydarzenie: klik

Transmisja: klik

21 kwietnia, godz. 18:00

Wirtualne śmieci. Czym jest ekologia cyfrowa?

uDFsYzp9c75NFuo0YnkBwF2PVeUUa8Lj 4HTx1XOOzdVmm2MbetxwBV2vWcy9 Ppr9BD7jYkFJeuvF5j3y1KnRYL2eFqo4Kv6M ud6xibUexpaXBkLQzKh oQ0OCP0a9pY7sem5b

Czy rozwiązania cyfrowe faktycznie są tak ekologiczne, jak nam się wydaje? Okazuje się, że nie tylko produkcja urządzeń, które służą nam do korzystania z Internetu, ale również samo korzystanie z nich, pozostawia ślad węglowy. Wysyłanie maili, oglądanie filmów na platformach streamingowych oraz sposób projektowania stron internetowych nie pozostają obojętne dla środowiska. W czasie spotkania dowiesz się więcej o tym, czym właściwie jest ekologia cyfrowa i jak można wdrażać jej zasady w swoim codziennym życiu.

Wydarzenie: klik

21-23 kwietnia, godz. 9:00

Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2021

Trzydniowe wydarzenie online w formule hybrydowej, podczas którego omówione zostaną konsekwencje zmian klimatycznych, sprawiedliwej transformacji oraz pomysły na to, aby w naszym kraju było czyste powietrze. Szczyt jest przestrzenią dla ogólnopolskiej debaty o klimacie i ochronie środowiska w Polsce.

Celem Szczytu Klimatycznego TOGETAIR jest zainicjowanie wspólnych działań wszystkich sektorów kraju: rządu, samorządów, nauki, biznesu, NGOSów i mediów, na rzecz ochrony środowiska oraz stworzenia ambitnej, racjonalnej ekonomicznie polskiej polityki klimatycznej.

Wydarzenie: klik

21 kwietnia, godz. 12:00

Mistrzowie Krajobrazu

Bezpłatna konferencja online dla architektów, architektów krajobrazu, projektantów ogrodów oraz urbanistów. Wśród poruszonych tematów, m.in.: odpowiedzialne projektowanie ogrodu, miejsca do życia w czasach zmian klimatycznych – projekty dzielnic w miastach na terenach Niemiec i Holandii. Studium przypadków.

Wydarzenie: klik

22 kwietnia, godz. 10:00

O sąsiedztwie z wilkami bez strachu – webinar WWF Polska

dY dGsoX3upaeWROWYMa8UdbtCTOg HbyWxIgHZEuM2zEK57bjonvzni3lS3g9C91DkUYla7H11

W ostatnim czasie w mediach dużo pisze się o wilkach. Podczas webinaru WWF odbędą się otwarte warsztaty o wilku i o wpływie mediów na przyszłość tego gatunku. Jak odróżnić niebezpieczne zachowania wilka od tych, które nie stanowią dla nas zagrożenia? Jak być dobrym sąsiadem wilka?

Zapraszamy na otwarte warsztaty o wilku i o wpływie mediów na przyszłość tego gatunku.

Rejestracja: klik

Wydarzenie: klik

22 kwietnia, godz. 18:00

Las dla człowieka – webinar z Fundacją Las Na Zawsze

Webinar z okazji Dnia Ziemi. Dominika Zub, społeczniczka, pasjonatka natury, działaczka Fundacji Las na zawsze opowie o relacji człowieka z naturą i o tym, jak ważna jest dla nas jej bliskość w codziennym życiu.

Wydarzenie: klik

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.