Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Ekowydarzenia #28

Ekowydarzenia #28

Jaki jest najlepszy środek komunikacji na upał i kryzys klimatyczny? Oczywiście rower. W nadchodzącym tygodniu odbędą się webinary i wydarzenia poświęcone nie tylko czterem kółkom. Przez cały tydzień możemy uczestniczyć w krakowskim festiwalu kina zaangażowanego, a przed nami także spotkanie ze sztuką uliczną, hakatony i wydarzenia kształtujące edukację ekologiczną. Brzmi ciekawie? Zapraszamy!

Reklama

15-22 sierpnia

BNP Paribas Green Film Festival

To jedyny w swoim rodzaju festiwal filmów ekologicznych w Polsce. Zachęcamy do śledzenia festiwalowych projekcji twórców z całego globu! 4. odsłona Green Film Festiwal jest poświęcona najważniejszym problemom, z jakimi zmaga się obecnie świat:

– zalewającym nas odpadom i sposobom radzenia sobie z nadmierną produkcją, 

– zanieczyszczeniom powietrza, 

– kwestiom zrównoważonej energetyki, 

– prawom zwierząt i nielegalnym praktykom, takim jak kłusownictwo,

– kurczącym się surowcom, 

– anomaliom pogodowym i kryzysowi klimatu.

Wydarzenie: klik

Platforma VOD do oglądania filmów online: klik

Filmy można obejrzeć w Krakowie w miasteczku festiwalowym lub w Internecie.

18 sierpnia, godz. 11:00

Ekologia w modzie

Chcesz dowiedzieć się, jakie są dobre praktyki w świecie ubrań i dlaczego przemysł odzieżowy jest opresyjny dla planety i lokalnych pracowników? Weź udział w webinarze poświęconym modzie i sprawdź, jakie praktyki wdrożyć na co dzień, żeby czuć się dobrze w swoich ubraniach z korzyścią dla planety.

Wydarzenie: klik

Zapisy: klik

18 sierpnia, godz. 19:00

Czy każdy może być rowerzystą w dużym mieście?

Otwartą dyskusję na temat jazdy rowerem po Krakowie organizuje Międzymiastowo, czyli podcast miejski Klubu Jagiellońskiego. Goście będą rozmawiać o infrastrukturze rowerowej, transporcie miejskim i jego organizacji oraz przeszkodach i bezpieczeństwie rowerzystów w metropolii. Jeździsz rowerem i interesuje się jakość podróży po Krakowie? Wstąp we środę na Zabłocie.

Wydarzenie: klik

19 sierpnia, godz. 9-21:00

YouthKrakHack. W dobrym klimacie!

Wydarzenie skierowane do uczniów i studentów mieszkających, uczących się lub pracujących w Krakowie, w wieku od 13-26 lat.

To już 5. edycja hakatonu projektów społecznych zorganizowana dla krakowskiej młodzieży. Tym razem uczestnicy staną przed nie lada wyzwaniem! W ciągu 12 godzin w grupach będa pracować nad kampanią społeczną, wzmacniającą świadome postawy klimatyczne. Edukacja i informacja będzie kierowana do mieszkańców Krakowa w każdym wieku. Dla uczestników przygotowano wiele niespodzianek. Nikt nie wyjdzie głodny!

Angażujesz się w edukację klimatyczną? Zostań miejskim bohaterem i uświadom mieszkańcom, że powinno wszystkim nam na niej zależeć!

Wydarzenie: klik

Formularz zgłoszeń: klik

20-21 sierpnia 20:45

weLAND. PODRÓŻ DO NOWEJ ERY. Klimatyczny spektakl plenerowy oraz wydarzenia towarzyszące

W Lublinie – na Błoniach pod stadionem Arena Lublin odbędzie się wyjątkowe artystyczne widowisko, które ukaże związki pomiędzy nadmierną produkcją i konsumpcją a zmianami klimatu i migracjami. 

Na zaproszenie Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie włoska trupa nowoczesnego cyrku MagdaClan, przedstawi interpretację dramatyczną kryzysów klimatycznych rozgrywających się w różnych zakątkach planety. Artyści i artystki wcielą się w całe populacje doświadczone przez powodzie, topnienie wiecznej zmarzliny w Arktyce, pustynnienie i pożary. A wszystko to w celu zaangażowania publiczności i opowiedzenia o globalnych efektach naszych jednostkowych działań.

Wydarzenie: klik

Bezpłatne wejściówki: klik oraz klik

W obu dniach odbędą się też niezwykłe wydarzenia towarzyszące:

Piknik klimatyczny

W sobotę 21.08 spotkamy się na Pikniku Klimatycznym. Będzie można odwiedzić stoiska Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie i grupy cyrkowej Magdaclan, spotkać się z Fundacją Sztukmistrze, podziwiać akrobatów i akrobatki, zagrać w grę edukacyjną, podpisać petycję na rzecz klimatu, a nawet skorzystać z usług klimatycznego fryzjera!

Klimatyczny Salon Fryzjerski

W naszym specjalnym „salonie fryzjerskim” będzie można nie tylko zyskać nową fryzurę, ale i nową wiedzę nt. zmian klimatu i tego, jaki mamy na nie wpływ. „Klienci i klientki” salonu będą mogli ostrzyc się za darmo, jednocześnie biorąc udział w ciekawej rozmowie zmianach klimatu, nadkonsumpcji będącą jedną z ich przyczyn i migracjach klimatycznych, będących jednym ze skutków. 

Graffiti z mchu

W Lublinie powstanie graffiti z mchu wykonane naturalną farbą bogatą w zarodniki mchu i składniki odżywcze. Stworzą je artyści i artystki wraz z lokalnymi wolontariuszkami i wolontariuszami w trakcie warsztatów tworzenia murali z mchu, Mieszkańcy zostaną zaproszeni do współtworzenia graffiti i poproszeni, by o nie dbali w ramach symbolicznego aktu poszanowania środowiska i troski o planetę.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.