Electricitymap.org – Polska czarnym punktem Europy

W sieci można znaleźć sporo interesujących serwisów dotyczących ekologii oraz zielonej energii. Jednym z nich jest serwis electricitymap.org, który pozwala na bieżąco monitorować stopień emisji gazów cieplarnianych przez poszczególne państwa. Jak łatwo się domyśleć Polska znajduje się na samym końcu rankingu.

Projekt wskazuje z jakich źródeł pochodzi wykorzystywana energia elektryczna oraz ilość emitowanego CO2 do atmosfery. Z racji tego, że polska gospodarka energetyczna w zdecydowanej większości opiera się na węglu kamiennym, na tle innych krajów UE wypadamy bardzo źle. Polski na próżno szukać w wśród państw zaznaczonych na zielono, co oznacza energię wytwarzaną w zgodzie z naturą. W zdecydowanej większości czasu kraj nad Wisłą znajduje się w sąsiedztwie Bośni i Hercegowiny oraz poszczególnych regionów Australii co nie jest powodem do dumy.

By samodzielnie móc monitorować poziom emisji CO2 do atmosfery przez Polskę oraz inne państwa należące do Unii Europejskiej, należy udać się tutaj – www.electricitymap.org.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

#GretaThunbergChallenge podbija Twittera

Biurowy challenge z Gretą Thunberg to akcja, która ma zmusić pracowników, by dwukrotnie zastanowili się, zanim użyją jednorazowych, plastikowych przedmiotów. Wyzwanie zapoczątkowane przez pracowników pewnej izraelskiej firmy robi furorę na Twitterze!