Elektromobilność wchodzi na place budowy

Koniec z silnikami diesla w kompaktowych maszynach budowlanych. Volvo CE zastąpi je napędem elektrycznym. Pierwsze takie maszyny firma zaprezentuje już w kwietniu 2019 r. Do sprzedaży trafią jednak najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Volvo CE, filia koncernu Volvo Group, ogłosiła, że ​​przestanie rozwijać nowe wersje kompaktowych ładowarek kołowych i kompaktowych koparek z silnikiem diesla. Zamiast tego chce sprzedawać ich elektryczne wersje. Volvo zapowiada wprowadzenie do swojej oferty 4 nowych elektrycznych kompaktowych ładowarek kołowych i koparek. Jak informuje firma w wydanym w związku z tym komunikacie, decyzja ta jest następstwem pozytywnych reakcji na prezentowane przez nią elektryczne maszyny koncepcyjne. „Dzięki temu posunięciu Volvo CE jest pierwszym producentem sprzętu budowlanego, który zobowiązał się do stworzenia elektrycznej przyszłości dla swoich kompaktowych maszyn. Wynika to z wyjątkowo korzystnej reakcji rynku po udanej prezentacji szeregu maszyn koncepcyjnych w ostatnich latach oraz ścisłej współpracy z klientami. Ten krok jest zgodny ze strategicznym naciskiem Grupy Volvo na elektromobilność we wszystkich obszarach biznesowych” – czytamy w informacji prasowej.

Volvo CE realizuje swoje zobowiązanie „Building Tomorrow”, przodując w dziedzinie elektromobilności i dostarczając zrównoważone rozwiązania, które wspierają sukces klienta” – skomentował prezes firmy, Melker Jernberg. – Technologia, którą rozwijamy, jest już wystarczająco solidna i to, wraz ze zmianami zachowań klientów i sprzyjającymi uwarunkowaniami prawnymi, oznacza, że ​​teraz jest odpowiedni czas, aby zaangażować się w elektromobilność w naszych kompaktowych urządzeniach – dodał.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Pierwsze nowe maszyny elektryczne od Volvo CE zostaną zaprezentowane na wystawie w Bauma w kwietniu 2019 r. Wprowadzenie ich na rynek zapowiadane jest jednak na 2020 r.

Z analizy sporządzonej przez Global Market Insights wynika, że globalny rynek sprzętu budowlanego przekroczy do 2024 r. wartość 170 mld dolarów. Twórcy raportu zaliczają Volvo CE do grupy najważniejszych graczy tej branży.