Elektrownie wiatrowe najsilniejszym sektorem OZE w USA

Jak podaje Amerykańskie Stowarzyszenie Energii Wiatrowej (AWEA), energetyka wiatrowa w Stanach Zjednoczonych pokonała w walce o największy sektor OZE elektrownie wodne, osiągając na koniec zeszłego roku ponad 82 GW. Łączna moc zainstalowanych hydroelektrowni wodnych wynosi około 80 GW.

Jak czytamy w opublikowanym przez AWEA raporcie za ostatni kwartał 2016 roku, elektrownie wiatrowe są obecnie czwartym największym źródłem prądu w USA, zaraz za elektrowniami gazowymi, węglowymi i atomowymi. AWEA podaje w raporcie, że w czwartym kwartale 2016 do sieci dołączono 6478 MW nowych mocy wiatrowych. W całym roku 2016 dołączono aż 8,2 GW nowych mocy – dzięki inwestycjom na sumaryczną kwotę ponad 13,8 miliardów dolarów.

AWEA dodaje, że sektor wiatrowy generuje obecnie więcej miejsc pracy niż inne sektory produkcji energii elektrycznej w tym elektrownie atomowe, gazowe, węglowe czy hydroelektrownie.

Tom Kierman, szef AWEA tak podsumował sytuację: Amerykański sektor wiatrowy jest obecnie największym źródłem mocy OZE, dzięki ponad 100 tysiącom osób pracujących we wszystkich 50 stanach.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Dzień Otwarty Domów Pasywnych

Następny artykuł

Zielona energia na bogato – osiedle w Dubaju

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , ,