Elektryczne jednoślady wjeżdżają do Krakowa

Choć oficjalny debiut wypożyczalni samochodów elektrycznych w Krakowie będzie miał miejsce w nieodległej przyszłości, to już dzisiaj krakowianie mogą się cieszyć możliwościami skuterów elektrycznych. Z praktycznego punktu widzenia to właśnie te pojazdy pozwolą najszybciej pokonać potrzebną trasę w centrum miasta. Jeżeli w przypadku wypożyczenia elektrycznego jednośladu użytkownik będzie płacił tylko za przejechane minuty, to tym bardziej jest to usługa, która może zainteresować sporą rzeszę mieszkańców grodu Kraka.

Usługa została uruchomiona przez firmę Blinkee, a Kraków będzie już czwartą aglomeracją w Polsce – obok Warszawy, Poznania i Trójmiasta – w której powyższy system zostanie wdrożony. Firma Blinkee udostępni krakowianom 20 egzemplarzy skuterów, a cena za jazdę nie przekroczy 50 groszy za minutę. Opłata całodzienna nie przewyższy natomiast kwoty 69 zł.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Co istotne dla kieszeni potencjalnych użytkowników, to fakt, że już po 140 minutach jazdy naliczanie opłat zostanie wstrzymane, a dalsza eksploatacja będzie już całkowicie darmowa, bez względu na to, ile razy skorzystaliśmy z usługi w danym dniu. Należy jednak pamiętać, że podczas wypożyczenia skutera także postoje będą płatne. W tym wypadku opłata ma wynieść 9 groszy za każdą minutę.

Oferta wygląda atrakcyjnie zwłaszcza dla studentów, ponieważ to oni najczęściej przemierzają w ciągu dnia zatłoczone ulice Krakowa. Właśnie z tą myślą firma Blinkee przygotowała dla nich 15%-ową zniżkę. Z takiego samego rabatu będą mogli również skorzystać seniorzy.

Również kwestie związane z przepisami bezpieczeństwa i higieną użytkowania nie pozostały pominięte – każdy jednoślad został wyposażony w 2 kaski oraz jednorazowe czepki higieniczne.