Elektryczne skutery hitem w Białymstoku

Tydzień temu w Białymstoku udostępniono 20 egzemplarzy skuterów elektrycznych. Okazało się, że mieszkańcy są nimi bardzo zainteresowani – już 200 osób miało okazję z nich skorzystać i przekonać się, jakie są zalety napędu elektrycznego.  

„Jest to jeden z pierwszych tego typów projektów w Polsce i jest on dostępny dla każdego. Rozwiązuje to problemy korków, problemy z parkowaniem, problemy ze smogiem i hałasem w mieście. Im więcej użytkowników będzie z tego korzystać, tym te korzyści będą większe”, mówi Paweł Maliszewski, jeden z założycieli firmy blinkee.city, której skutery pojawiły się w Białymstoku. 

Fotowoltaika od Columbus Energy

Entuzjastycznie na temat elektrycznej inwestycji blinkee wyraża się również prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski: „Podczas konferencji SmartCity wiceprezydent Wrocławia mówił o skuterach elektrycznych w ich mieście. Zainteresowałem się tym i już na tej konferencji zostałem zachęcony do tego, żeby pojawić się z nimi w Białymstoku”. Podkreślił również:  „Mimo że jest to usługa płatna i niezwiązana z komunikacją miejską, to jednocześnie wpisuje się w ustawę o elektromobilności, na podstawie której kierowcy pojazdów elektrycznych nie płacą za parkowanie w strefie”.  

Użytkownicy i wszyscy zainteresowani, którzy dopiero zamierzają skorzystać ze skutera, muszą pamiętać, że obszar, na którym można odebrać i zostawić pojazd został ograniczony do ścisłego centrum miasta. Wyjazd poza strefę i zostawienie skutera w dowolnym miejscu jest możliwe, jednak za ten przywilej zapłacimy dodatkowo.  

Firma zapowiada, że w najbliższym czasie planowane jest rozszerzenie strefy użytkowania elektrycznych skuterów w Białymstoku.