Elektryczny samochód w ofercie włoskiego koncernu energetycznego Enel

Włoski koncern energetyczny Enel wprowadził do swojej oferty… samochód elektryczny. W ramach pakietu „e-go All Inclusive” koncern zobowiązuje się do dostarczenia (za 299 euro miesięcznie) samochodu elektrycznego oraz domowej stacji ładowania.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Oferta koncernu Enel jest skutkiem podpisanej w lutym tego roku umowy pomiędzy Nissanem a Enelem, której wprowadzenie w życie ma zrewolucjonizować sieć przesyłową energii elektrycznej tego koncernu. Ideą stojącą za tym projektem, jest wykorzystanie samochodów, jako mobilnego, rozproszonego rezerwuaru energii dla sieci energetycznej, co miałoby pozwolić na lepszą stabilizację sieci i lepsze wykorzystanie źródeł odnawialnych.

W ramach oferty Enel dostarcza odbiorcom dedykowaną stację ładowania pojazdów elektrycznych i pokrywa koszty jej instalacji. Dodatkowo, stacje tego rodzaju rozmieszczone mają być także w różnych miejscach włoskich miast, co ma umożliwić ładowanie pojazdów także poza domem. Aby skorzystać z tych punktów ładowania, wystarczy aplikacja na smartfona. W grudniu wykorzystanie tych stacji jest bezpłatne – potem cena wynosić ma 0,026 euro za minutę ładowania.

W ramach oferty Enel dostarcza niezwykle popularny elektryczny Nissan Leaf. Pojazd ten wyposażony jest w akumulator o pojemności 30 kWh, co według producenta daje zasięg pojazdu na poziomie 250 km.